Lauko baldų tendencijos šį sezoną

482
Lauko baldų tendencijos

Kokios lauko baldų tendencijos sutinkamos šį sezoną?

Klasikinius lauko baldus sutiksite kiekvieną sezoną, jie visada randa savo šeimininkus. Elegantiško dizaino, dvelkiantys romantika ir jaukumu pinti sintetinio rotango baldai – visų laikų klasika. Sintetinės vytelės iš polipropileno natūralias pakeitė jau seniai. Lauko baldų dėvėjimasis dėl aplinkos poveikio yra intensyvesnis, tad ir natūralios medžiagos yra lepesnės, mažiau atsparios UV spinduliams, temperatūrų ir drėgmės pokyčiams. Visgi dizaino tendencijos linksta natūralumo kryptimi ir verčia kasmet ieškoti alternatyvų tiek natūralioms medžiagoms, tiek plastikui, polipropilenui. Tad kurgi tas viduriukas?

Reklama

Lauko baldų kūrėjus šis klausimas verčia padirbėti. Baldų pasiūla rinkoje didelė, tad išsiskirti patrauklia kaina ir gera kokybe gan sunku. Šių metų lauko baldų dizaine pastebime nemažau jau matytų variantų, kuomet baldo rėmas dengtas virvelėmis, kurios atrodo kaip tekstilė. Toks sprendimas – du zuikiai vienu šūviu. Baldas atrodo dailiai, moderniai ir natūraliai, o dėvisi kaip tvirto sintetinio pluošto. Virvelėje yra abiejų pluoštų, tad pojūtis liečiant baldus yra šiltas ir malonus. Nuotraukose pateikiame keletą iliustracijų.

Visgi minkštoms, erdvioms „lounge“ stiliaus sofoms būtinas tvirtas aliuminio rėmas ir atsparaus audinio minkštosios dalys. Čia kiek įmanoma stengiamasi rinktis tokias medžiagas ir technologijas, kad audinys atrodytų maksimaliai panašus į tekstilę, būtų tvirtas ir jaukus sėdint nuogomis kojomis. Visada rekomenduojame rinktis olefino audinį arba itin kokybišką poliesterį atsparų UV spinduliams.

Kaip gi vasara be didelio pietų stalo lauke ir „barbekiu“ vakarienių? Lauko valgomojo ir kavos staliukų šių metų tendencijos veda modernių minimalistinių purkšto aliuminio stalų su atspariais ir prabanga dvelkiančiais akmens masės, betono ar medžio imitacijos HPL stalviršiais. Be abejo medis, ypač tikmedžio mediena, visada vyrauja baldų dizaine bent kaip nedidelė detalė. Ji suteikia jaukumo. Pavyzdžiui, aliuminio pagrindo lauko sofa ar fotelis turi medžio detales porankiuose. Arba medis panaudojamas sofos staliuko stalviršiui. Taip išlaikomas balansas tarp šalto metalo ir šilto jaukus bei lepaus medžio baldų.

Tokios lauko baldų tendencijos šiemet trumpai. Tad kviečiame peržiūrėti mūsų nuotraukų galeriją ir paieškoti lauko poilsio ar valgomojo zonos įkvepiančių interjerų. Taip pat platų kokybiškų lauko baldų pasirinkimą rasite Isku baldų salonuose Kaune ir Vilniuje arba www.isku.lt