Urbanistinio stiliaus modernus interjeras

8485
Interjeras

Šį kartą dalinamės įspūdingu interjeru, kurį kūrė dizainerė Dovilė Sakevičė. Istorija išskirtinė tuo, kad tai yra pačios interjero dizainerės namai. Koks jausmas yra kurti namų interjerą ir dekoruoti juos sau? Kas nulėmė stiliaus bei spalvų pasirikimą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako pati Dovilė.

Tad susipažinkite su Dovilės namais!

Reklama

„Lūkesčiai kuriant savo namų interjerą niekuo nesiskiria nuo jūsų. Pagrindinis tikslas buvo padaryti maksimaliai funkcionalius, jaukius ir harmoningus namus. Dar pačioje pradžioje turėjau namų viziją, kurią padiktavo miegamojo kambario vonios plytelės, kurios yra tarsi parūdijusio metalo imitacija. Mane jos tiesiog sužavėjo ir pastūmėjo aiškaus tolimesnio kūrybos proceso link.

Dėmesį atkreipia tai, kad namuose apstu juodų interjero baldų, detalių ir aksesuarų. Visą laiką namų vizija buvo tamsūs, sunkūs, bet kartu šilti ir jaukūs namai. Juoda spalva suteikia daug subtilumo ir elegancijos. Pasirinkau būtent šiuos juodus akcentus: nuo smulkių aksesuarų, kaip valgymo įrankiai, vazos, žvakidės, grindjuostės, rozetės bei elektros jungikliai, šviestuvai, iki pagrindinių korpusinių baldų (baldinė plokštė tiek virtuvėje tiek svetainėje), valgomojo kėdės, durys, krosnelė. Tačiau šiuo atveju specialiai pasirinkta medžio imitacijos plokštė balduose ir detalėse bei grindys tarsi sušvelnina interjerą, o visos vyraujančios spalvos gražiai susilieja tarpusavyje ir sukuria tikrą harmoniją namuose.

Didelis dėmesys buvo skiriamas išplanavimui ir funkciniam baldų išdėstymui. Teko pakoreguoti architektų siūlomą planą. Pirmiausia, vietoj numatytos virtuvės salos pastatėme didelį masyvų valgomojo stalą, prie kurio drąsiai galime susėsti visa šeima, o numatytoje valgomojo erdvėje įkūrėme darbo kambarį, kuris mums su vyru yra būtinas, nes kartais tenka padirbėti esant namuose.  Be to kambarys atskirtas stiklinės durimis, būtent dėl šviesos sklindančios iš to kambario ir nesinorėjo visiškai jo izoliuoti. Taip pat suprojektavome nemažai sieninių veidrodinių spintų daiktams sandėliuoti. Įspūdinga namo architektūra (beveik 4,5 metrų aukščio lubos) leido įrengti antresoles. Viena iš jų vaikų kambaryje, šiuo metu užlipimo nėra, nes vaikučiai yra maži, bet čia planas ateičiai įrengti kopėtėles ir turėklus, kad vaikai galėtų turėti privačią savo poilsio erdvę. Kita antresolė mūsų su vyru drabužinėje, ten galime laikyti sezoninius rūbus. Labai svarbu turėti daiktų sandėliavimo vietas ir patalpas, tuomet ir namai neapsikrauna ir išlieka tvarkingi. Galiausiai padidinome prieškambarį (kuris dažniausiai būna nedidelis) tam, kad galėtume patogiai su šeima apsirengti ar priimti atvykusius svečius. Taip pat stengėmės išlaikyti kuo erdvesnę svetainės zoną, kurioje praleidžiama, manau, daugiausiai laiko: žaidžiame, šokame, vakarojame, žiūrime filmus, ilsimės – pagrindinis veiksmas būtent vyksta erdvioje svetainėje.

Sakyčiau namuose vyrauja urbanistinis stilius, kuris pasižymi galbūt drąsesniais sprendimais ir tamsesne vyraujančia spalvine gama. Būtent vienas iš industrinio stiliaus elementų – didžioji dalis lubų palikta atvira perdanga, betonas. Betonas sukuria stilingo neužbaigtumo įspūdį! Mūsų atveju perdangų siūlės buvo užglaistytos ir tuomet betonas dažytas pasirinkta spalva – rezultate nerealus dekoratyvinis elementas.

Svetainėje kabo užuolaidos, kurios sukuria didelį įspūdį. Gana neįprastas derinys, nes pasirinktos pilkų atspalvių dvi dieninės užuolaidos. Tiesą sakant, tai yra ganėtinai nauja interjero dekoro tendencija, bet visumoje užuolaidos atrodo labai lengvai ir elegantiškai. Be to, toks sprendimas pasirinktas ir dėl didelių vitrininių langų, kurie dienos metu dažniausiai būna atidengti. Tad vakare, norint jaukumo ir privatumo, juos galima pridengti. Verta paminėti, jog daug kur naudojame ir plačias juodas medines žaliuzes, kurios pridengia langus, suteikia privatumo, bet kartu puikiai praleidžia dienos šviesą.

Namų autentiškumą sukuria ir daiktai, kurie yra sentimentalūs bei brangūs širdžiai. Tai – abstraktūs paveikslai, kurių vienas kabo darbo kambaryje, o kitas – svetainėje. Juos parsivežėme iš mano tėvų namų prieš daug metų. Tuo metu, gyvendami vieno kambario bute, neturėjome kur jų pakabinti, tad net devynerius metus laikėme supakuotus garaže. Vieną dieną vyras juos parvežė ir išpakavę negalėjome patikėti – jie ne tik atrodė lyg nauji, bet ir spalviškai derėjo prie namų interjero! Tai tikras įrodymas, jog meno kūriniai yra nepavaldi laikui investicija, kuri gali keliauti iš kartos į kartą.

Taip pat mielos širdžiai – vaikučių nameliai-lovytės, kurias gamino vyro tėtis, unikalios, medinės, rankų darbų, su meile gamintos anūkėliams.

Dažnai interjeruose mėgstu naudoti augalus, mano namai ne išimtis. Tikiu, kad augalai suteikia visiško unikalumo ir kuri stebuklingą atmosferą namuose! Žaluma įneša gyvybės. Negaliu pasigirti turinti daug augalų. Turiu kelis, bet didesnio dydžio. Jie puikiai įsikomponuoja, užpildo erdvę ir “nepaskęsta” interjere.

 

Apibendrinant, esu sužavėta šio namo išskirtine architektūra: itin aukštos lubos, langai, didelė erdvė ir tai, kad gyvename vieno aukšto name, viskas atrodo lyg „po ranka“. Galiu drąsiai teigti, kad sukūriau namus, kuriuose jaučiuosi geriausiai. O daugiau… pažiūrėkite patys!“

Nuotraukų autorius: Benas Šileika.