Lauko baldų dizaino tendencijos šį sezoną: įkvėpimas iš gamtos

208
lauko baldų tendencijos

Juoda, balta, antracito ir žalsvai rusva (chaki) – spalvos, vyrausiančios šį lauko baldų sezoną. Gilūs ir natūralūs spalvų tonai išliks madingi, tačiau 2023 metais galite tikėtis sutikti ir niūrių geltonų bei žalių atspalvių. Žmonės nori jaustis saugūs šiais neramiais laikais, tad išryškėjo poreikis patvarių, ilgaamžių ir reikalaujančių mažiau priežiūros, baldų. Ypač kalbant apie audinių pasirinkimą bei dizainą.

Brafab, gerai žinomo lauko baldų gamintojo iš Švedijos, vienas gamybos vadovų Paul‘as Thur‘as  sako: „ kaip bebūtų, mes plečiame ir lauko baldų stilių, norime, kad pasirinkimo būtų kiekvienam pirkėjui“. Kokybiškų ir išskirtinių dizainų lauko baldų gamintojai kolekcijas kuria daugiau nei prieš sezoną. Pavyzdžiui, Brafab, 2024m. dizainus eskizuoti pradėjo net 2022m. Lauko baldų sezonai paskutiniu metu gerokai ilgesni, nei ankščiau. Pardavėjai lauko baldų kolekcijas nori pristatyti jau ankstyvą pavasarį. „Tai ir įdomu, ir kelia iššūkių“, sako Paul‘as Thur‘as.

Reklama

*Lerberget baldai, Hallavara staliukai ir Reggio skėtis.

Lietuvoje vis dar žmonės labiau renkasi tamsesnius spalvų tonus, šiek tiek mažiau pilnai natūralaus medžio dizainų. Ko gero šį pasirinkimą įtakoja mūsų krašto klimatas – nenuspėjami lietūs ar karšio bangų audros. Investuojant į aukšto kokybinio lygio baldus, įsipareigojame juos ir prižiūrėti. Natūralu, kad dėvint daiktus buityje, priežiūros reikia kiekvienam buities įrengimui ar baldui. Tad tamsios spalvos ir lengviau prižiūrimos medžiagos tampa privalumu.

Nors, kasmet priminame, kad:

olefino audinys yra patvariausias lauko baldų dizaine ir perkant baldus iš patikimų gamintojų galite nebijoti šviesesnių spalvų. Audinys yra impregnuotas bei atsparus šlapiam valymui, nuimamų apmušalų plovimui. Nepamirškite ir tam skirtų specialų valymo priemonių, kurias rasite pas lauko baldų mažmenininkus.

Vienas pavyzdžių – pastelinės žalsvos spalvos Lerberget kolekcija. Pranoksta eilinius lauko baldus tiek dizainu, tiek kokybe. Pagaminta iš nerūdijančio plieno su plačiomis dekoratyvinėmis juostelėmis baldo rėme, gražiomis detalėmis porankiuose ir pagalvėlėmis, užtikrinančiomis didesnį komfortą. Ant šių baldų patogu sėdėti ir gražu pažiūrėti.

*Lerberget komplektas žalios spalvos su Hallavara staliukais.

Praėjusių metų tendencijos iš mados neišeis. Tai, ką matėme per pastaruosius porą metų, išliks madinga ir šiemet. Svarbios pagrindinės spalvos, kurias galima derinti, o lauko baldai turėtų būti mažai priežiūros reikalaujantys ir patvarūs. Bendras vaizdas taip pat turėtų būti persmelktas gamtos. Lietuvoje labiau vyrauja Skandinaviško stiliaus ir gamtos įkvėpti dizainai. Juk ir mūsų krašto gamta yra artimesnė šiaurei, nei Viduržemio jūros klimato kraštams.

*Indus lauko baldų komplektas ir Reggio skėtis.

Juoda ir pilka, linkusios į antracitą, vis dar stiprėja. Chaki spalvą taip paty galite pridėti prie šios gamos. Na o naujos, mėgstantiems iššūkius ir nebijantiems pokyčių – pastelinė žalsva ir geltona (Dusty Green ir Lemon). Tai vasariškos spalvos, bet ne per ryškios. Jas galite derinti su viskuo: tikmedžio mediena bei minėtais tonais. Svarbu neprimarginti ir laikytis dviejų arba trijų spalvų taisyklės.

Nereikėtų pamiršti ir natūralaus medžio, nors priežiūros jam reikia daugiau. Tikmedžio medienos baldai vis dar vieni brangiausių, tačiau tvirti, visada madingi ir jaukūs. Medžio pasirinkimas terasoms visada  bus teisingas. O šiuolaikiniai medinių baldų dizainai maloniai stebina. Štai keletas pavyzdžių: šių metų Popular ir Lilja kolekcijos.

*Lilija foteliai ir staliukas.

Dar vienas svarbus patarimas, renkantis lauko baldus:

Rinkitės kokybę, ne vienam sezonui. Išsirinkite vieną patikimą pardavėją ar gamintoją, kad kas sezoną galėtumėte pasipildyti tarpusavyje derančiais baldais ar aksesuarais. Tai aktualu, kai terasos baldus perkame ne visus iš karto: valgomojo komplektas, šezlongas, skėtis, atlenkiami foteliai ar aksesuarai, kaip kilimas, daiktadėžė.. Tai saugus būdas pridėti naujų elementų, kurie derėtų su tuo, ką jau turite.

 *Vevi komplektas chaki spalvos.

Iš lengviau prižiūrimų medžiagų išlieka aliuminis ir nerūdijantis plienas – čia atradimų nėra. Aliuminis lengvesnis, iš jo gaminti baldai lengvai pakeliami. Nerūdijantis plienas sunkus. Viena naujienų medžiagiškume – kompozitinis akmuo. Jis panaudotas naujų Zten žurnalinių staliukų dizaine. Tai kvadrato ir stačiakampio formų blokai, iš visų kraštinių dengti kompozitiniu akmeniu. Jie nesunkūs, nes tuščiaviduriai, aliuminio rėmo viduje. Be galo moderni, stilinga ir lengvai prižiūrima kolekcija. Ji tobulai atspindi ir paskutinių metų tendencijas „laukas viduje“ (angl. „Outside inside“). Pastarųjų metų kai kurių lauko baldų dizainai puikiai dera ir namų vidaus erdvėms.

Tikimės, kad patarimai buvo naudingi ir padės renkantiems naujus baldus. Linkime gražios ir šiltos vasaros, kad mūsų sodai ir terasos džiugintų kuo ilgiau!