Kas naujo darbo aplinkos dizaine 2024-aisiais?

4

 

Kas naujo darbo aplinkos dizaine 2024-aisiais? Kokių tendencijų sulauksime?

Reklama

Praėjusių metų pabaigoje Suomijos įmonės Isku Oy archtektė Reetta Sohlman pasidalino savo įžvalgomis apie darbo erdvių, aplinkos tendencijas 2024 metais. Ilgalaikę darbo patirtį sukaupusi interjero architektė dirba ISKU global komandoje, kuruoja interjero ir dizaino klausimais visose Isku rinkose. Reetta kasdieniuose darbuose atsispindi dešimties darbo metų patirtis su aukšto kokybinio lygio bei dizaino baldais. Viešųjų erdvių planavimas persipynęs su jos meniška kompetencija, tad architektės vizualinė vizija yra itin savita ir išskirtinė. Tad kviečiame paskaityti!

Aiškaus, konkretaus atsakymo laukti galėtume tik iš krištolo burtų kamuoliuko, tačiau jau keletą metų svarbiausi interjero dizaino klausimai yra šie:

  • Tvarus dizainas
  • Biofilinis dizainas
  • Universalios daugiafunkcinės erdvės

Didėjantis dėmesys ekologiškoms ir tvarioms medžiagoms, energiją taupantiems sprendimams ir pastangos mažinti poveikį aplinkai yra pagrindinės vertybės, kurios vyrauja dabar ir bus vis svarbesnės 2024 m.

Prisitaikymas prie hibridinės eros

Akivaizdu, kad darbdaviai vis dar turi pritraukti darbuotojus į biurą ir bendrąsias erdves, kol tuo tarpu hibridinio darbo tendencija vis plečiasi. Maloni ir patraukli namų aplinka išlieka svarbi. Be kokybiškų baldų, atitinkančių prieš tai paminėtus aktualius klausimus, dar daugiau dėmesio reikėtų skirti sveikai darbo aplinkai ir biurų jaukumui, lengvumui.

Patogumai ir pojūčiai: Naujųjų metų tendencijos?

Nors šioks toks minimalizmas gali būti šių dienų tendencija, reikėtų atkreipti dėmesį į elementus, kurie daro atmosferą patrauklesnę, kurioje dirbti yra malonu, ir elementus, kurie natūraliai įkvepia žmones prisijungti, praleisti dieną ir dirbti kartu. Darbo aplinkai reikia daugiau elementų, kuriuos galima suvokti pojūčiais – regos, klausos ir lytėjimo. Ar patogumas ir pojūtis gali būti naujųjų metų tendencijos? Kuriant darbo vietą patogumai gali būti susiję su papildomomis funkcijomis ar paslaugomis, teikiamomis darbuotojams, viršijantiems pagrindinius darbo reikalavimus. Darbo vietos patogumai galėtų apimti poilsio erdvių, bendrųjų erdvių, treniruoklių salių, kavinių, sveikatingumo programų ir kitų privilegijų, skirtų pagerinti bendrą darbo patirtį, suteikimą.

Tad vis daugiau dėmesio skiriama pojūčiais turtingos aplinkos kūrimui. Tai apima regėjimo, klausos, lytėjimo ir uoslės patirtis. Interjero dizaineriai gali sutelkti dėmesį į natūralios šviesos, malonių gamtos kvapų ir lytėjimo medžiagų panaudojimą, kad sukurtų visapusę, į pojūčius orientuotą darbo aplinką. Paprastai žinome, kad tokios juslinės patirtys naudojamos siekiant padidinti klientų susidomėjimą parduotuvėse ir moderniuose turguose, galbūt restoranuose. O kodėl gi nepanaudojus tų pačių metodų ir kitose darbo vietose, siekiant pagerinti darbuotojų gerovę?

Rūpinimasis darbuotojų gerove

Darbo aplinka gali įtakoti asmens gebėjimą susidoroti su stresu, pasitenkinimą darbu ir apskritai pasiekimus darbe.  Patogi ir gerai suplanuota darbo vieta mažina fizinį stresą ir didina darbuotojų gerovę. Ergonomiški baldai, tinkamas apšvietimas, tyli ir rami, bet vis tiek universali ir funkcionali darbo aplinka padidina koncentraciją ir susikaupimą, yra komfortiška ir sumažina fizinio diskomforto riziką, dėl ko pagerėja susikaupimas ir darbo rezultatai. Tikėtina, kad organizacijose, kurios teikia pirmenybę teigiamai, palankiai ir subalansuotai darbo aplinkai, pagerės darbuotojų gerovė, pasitenkinimas darbu ir bendri pasiekimai.

Tad kalbėdami apie darbo aplinkos atnaujinimą ir planavimą, galėtume įvardinti naują kitų metų tendenciją – darbuotojų gerovę. Vienas pavyzdžių – Suomijos įmonė Innolink, teikianti įdarbinimo paslaugą. Įmonė atnaujino visą biuro darbo aplinką, įdiegdama kruopščiai apgalvotus darbo vietų ir aplinkos sprendimus. Po šios transformacijos Innolink ir iš karto pastebėjo darbuotojų gerovės augimą. Norint pasiekti gerų rezultatų kuriant funkcionalią ir malonią darbo aplinką, interjero kūrimas turi būti labai visapusiškas, visa apimantis, kaip antai matomus ir nematomus sprendimus, minkštas ir kietas medžiagas, išnaudojant tai, ką turime ir derinant su nauja, išklausant ir diskutuojant, suprantant ir sprendžiant esamus kertinius taškus. Kad tai pavyktų ir pasiektume geriausią įmanomą rezultatą, turime iš esmės rūpintis – tad rūpestingumą galėčiau pridėti, kaip ketvirtą numatomą šių dienų tendenciją.

Bet kas žino, ką mums atneš nauji metai, juk tai tik mano prielaidos, kad tokios tendencijos būtų – o gal labiau mano norai? Bet, ką tikrai žinau, kad ateinančių naujųjų metų Pantone spalva „Peach Fuzz“ – maloni, švelni, šilta, rūpestinga ir minkšta spalva, kurią tikrai turėtume panaudoti interjeruose 2024 metais!

Jeigu jus sudomino suomiškos kokybės ir standarto biuro baldai – susisiekite su Isku Baltics komanda Lietuvoje >>>> UAB Isku Baldai.