Kokius baldus rinktis laukui: sofą su foteliais ar valgomojo komplektą?

1590

Atėjus laikui rinktis lauko baldus, neretai tenka palaužyti galvą: rinktis patogią sofą, valgomojo stalą su kėdėmis ar krėslus bei keletą staliukų? Pasirinkimas lauko baldų platus. Tačiau kaip tiksliai įvertinti savo poreikius, kad dėl priimto sprendimo po pirmo sezono netektų gailėtis? Vieniems svarbu ištiesti kojas ir įkristi į patogią sofą. Kitiems – kepti šašlyką ir patogiai valgyti prie valgomojo stalo. Kartais galvojame, kad svarbu yra sutalpinti visus svečius, o iš tiesų gal reiktų orientuotis į kasdienius savos šeimos poreikius?

Pabandysime išskirti keletą aspektų, kurie padės jums apsispręsti.

Reklama

Visais atvejais pirmiausia gerai įvertinti reikia du pagrindinius momentus:

–       Savo poreikius;

–       Klimato sąlygas;

Norėtųsi visą šiltąjį sezoną leisti lauke – valgyti pusryčius, pietus ir vakarienę, švęsti visas šventes, savaitgaliais vakaroti su draugais. Tokiu atveju praverstų didelis valgomojo stalas bei patogūs krėslai. Tačiau Lietuviški orai šią idilę dažnai sugriauna. Pamastykite, ar nelabiau verta įsigyti patogią sofą bei kavos staliuką?

Renkantis sofą taip pat nesunku suklysti. Atidžiai įvertinkite terasos ar balkono bei baldo dydį. Savo ūgį bei kiek žmonių talpins išsirinktas baldas. Jeigu jau sėdėti – tai, žinoma, patogiai. Skiriasi tiek lauko, tiek vidaus sofų atlošo aukštis, atramos rankoms, sėdėjimo gylis bei aukštis, išlenkimas nugarai.

Daugiau pasirinkimo bus tiems, kas turi dengtas terasas. Čia tiks daugiau lauko baldų rūšių (reikalaujantys daugiau ar mažiau priežiūros). Turintys saugiai dengtą terasą gali pagalvoti ir apie valgomojo komplektą: užuovėjoje bei tiesiogiai nekaitinant saulei mėgautis ilgais pietumis ar vakaro pašnekesiais daug maloniau. Lauko baldų asortimente rasite ir virtuvinius darbastalius, pritaikytus ruošti maistą lauke.

Nepamirškime sodų namelių ar mažų balkonų. Čia pasirinkimas rekomenduojamas paprastesnis. Sodo nameliuose, kur laiko praleidžiame nedaug, rinktis galima praktiškus sulankstomus baldus. Mažame balkone puikiai žiūrėsis ir bus praktiškas nedidelis kavos staliukas bei pora patogių kėdžių arba nedidelis, kompaktiško dizaino nedidele sofute su staliuku ar patogus fotelis su pufu kojoms.

Jeigu jūsų sodyba yra arti vandens telkinio o gal net pajūryje – praverstų ir saulės gultai arba atlenkiami foteliai, baldai labiau pritaikyti saulėkaitai ir tikram vasariškam poilsiui.

Sode – nepamainomas suoliukas.

Kartais lauko baldų pasirinkimas priklauso ir nuo to, ar turite kur juos pasidėti ne sezono metu. Savo ankstesniame straipsnyje minėjome, kad visi lauko baldai tarnaus ilgiau, jeigu juos ne sezono metu laikysite uždaroje sausoje patalpoje. Blogiausiu atveju po stogu uždengtus specialiais tam skirtais uždangalais. Idealus variantas, jeigu savo įsigytą poilsio ar valgomojo komplektą galite sezono pabaigoje perkelti į vidaus patalpas. Šiuolaikinių vasaros baldų dizainai tai tikrai leidžia.

Apibendrinant, atsakykite sau į šiuos klausimus ir rasite atsakymą:

–       Kiek laiko šiltuoju metų laiku leidžiate terasoje ir ką mėgstate veikti?

–       Kaip dažnai priimate svečius?

–       Kaip dažnai valgote lauke ar gaminate?

–       Ar mėgstate tiesiog ištiesti kojas ir ilsėtis?

–       Ar mėgstate ramiai ir tyliai skaityti?

–       Ar mėgstate žaisti stalo žaidimus?

–       Ar dažniau tiesiog mėgaujatės gamta?

–       Kiek turite vietos lauko baldams?

–       Ar turite kur juos laikyti ne sezono metu?

P.s.:  šiuo metu gerus kokybiškų vasaros baldų pasiūlymus rasti galite čia.

Geros vasaros ir ramaus poilsio!

Interjeras Plius