Svarbiausios detalės bei išreikšta nuotaika per skirtingas medžiagas ir faktūras

45

Dizainerė Aistė Mickevičienė (NOI) pasidalino su mumis nauju projektu. Projektuojant penkių asmenų šeimos namus, šį kartą dizainerė atsisakė sau būdingų tamsių atspalvių bei bohemiško stiliaus užuominų. Ypatingą interjero nuotaiką išreiškė per skirtingas medžiagas ir faktūras.

Reklama

Būsto išplanavimo principas – į visus kambarius patekti galima iš vieno atviro koridoriaus, kurį išskiria plytelėmis išklotos grindys bei medžio lukštu dengtos lubos. Į kambarius vedančios durys kairėje, o bendra gyvenamoji zona – dešinėje. Šiame projekte dizainerė Aistė akcentuoti norėjo valgomąjį su puošniu šviestuvu virš jo. Būtent šis pagrindinis šviestuvas akcentuoja valgomojo zoną, primenančią, kad čia vyksta bendri šeimyniniai ritualai ir šventės: „šią vietą man visada norisi pabrėžti, ne sofą, o valgomąjį“, sako kūrėja.

Kita svarbi šeimai vieta – žinoma svetainė. A. Mickevičienė pasakoja, kad: „sofos mes ieškojome neutralios, kad būtų netepli, lengvo vaizdo ant elegantiškų kojelių ir, svarbiausia, patogi.“ Visgi svetainės sofa yra dažniausiai pritraukianti emocinė zona, kuri reikalauja maksimalaus jaukumo, turi būti minkšta ir kviečianti prisėsti. Svetainė dažniausiai yra traukos centras namuose visiems šeimos nariams. Kartu su šeimininkais Aistė apsilankė Isku Baldai salone. Išsakius visų poreikius vadybininkė tuoj pat parodė skandinaviško stiliaus talpią kampinę sofą Joy – visi joje „įkrito“ minkštai ir klausimų niekam nekilo, su šypsena veide sako Aistė 🙂 Ši sofa yra aukšto kokybinio lygio, su puikiai subalansuotu užpildu, kuris yra minkštas, tačiau bėgant metams neišsisėdi. Dizainerė sako, kad sofa neturi būti vien tik graži, bet tikrai ir patogi, kurioje gali įkristi tarsi į debesį. Tad sofos ergonomika (gylis, aukštis bei porankiai) yra labai svarbūs techniniai momentai.

Grįžtant link valgomojo – verta paminėti virtuvę. Plytelės padiktavo visus interjero atspalvius, pradedant nuo akcentinės juodos. Rudos virtuvės spintelės pagamintos iš laminuotų medienos drožlių plokščių. Plytelių zona akcentuoja ilgąjį koridorių, nesinorėjo jų kartoti, todėl likusi grindų dalis išklota eglutės rašto parketu.

Kadangi šeimoje yra trys vaikai, būtent mažieji namų gyventojai interjero dizainerę paragino pakoreguoti savo mėgstamą bohemišką, prieblandoje skendinčių namų stilistiką ir pasirinkti švaresnius modernius ir minimalistiškesnius sprendimus, paįvairintus „prieskoniais interjero elementuose“. Akcentine namų spalva dizainerė pasirinko gilią klasikinę mėlyną, su kuria „keliavo“ per rusvų pustonių paletę.

„Interjere man patinka naudoti daug faktūrų. Kadangi retai kada naudoju spalvų įvairovę, interjero nuotaiką išreiškiu kitaip“, – motyvuodama savo sprendimą naudoti daug įvairios faktūros medžiagų ir audinių sako A. Mickevičienė. Anot jos, tiek pernai, tiek šiemet Milane vykusioje dizaino parodoje „iSaloni“ buvo galima pastebėti, kad ant bangos išlieka jaukūs buklė, dirbtiniai kailiai, avinėlio kailį primenantys audiniai, deriniai su oda.

 

Tokių derinių pavyzdys – pagrindinis miegamasis su sendinto odos efekto mėlyna lova. „Man labai patiko šis duetas – sendinimas ir 3D pitono raštas. Sendinimo, trynimo efektą turi ir visi namų kilimai“, – atkreipia dėmesį interjero dizainerė.

Dizainerė sako, kad medis interjere jai visuomet siejasi su jaukumu, todėl ir šiuose namuose jo daug. Miegamajame natūralaus medžio lukšto apdaila dengia galvūgalio sieną ir juodais frezuotais grioveliais puoštą spintą.

Namuose panaudotas ne vienas įdomus ir sudėtingas interjero elementas, pareikalavęs meistrų pastangų juos įgyvendinti. Kaip antai, darbo kambario spinta su integruota darbo vieta ar veidrodinės lubos vonios kambaryje. Darbo vieta spintoje su joje įsiliejančiu darbo stalu – tarsi meno kūrinys. Įspūdingos formos stalo kojos bei ryškaus charakterio šiam kambariui suteikianti juoda spintos spalva ir greta stovinti ryškiai mėlyna sofa.

Vonios kambarys iš tiesų jaukus ir įspūdingas, čia panaudotos net penkios skirtingos tekstūros, išlaikančios vientisumą per visas namų erdves: grindų plytelės (tokios pačios, kaip koridoriuje), sieninės plytelės, baldinė plokštė (sutampanti su visų durų spalva ir tekstūra), rusvo tinko sienos, bei veidrodžiai. Visuose namuose veidrodžiai tonuoti rusva spalva – tai labiau sugeria atspindžius ir atrodo jaukiau.

Geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt išgirsti – tad kviečiame pasidairyti po nuotraukų galeriją 🙂

Nuotraukų autorius: Lina / Adi photography.