Interjero tendencijos 2021-aisiais

4039
Interjero tendencijos

Štai ir dar vieni metai prabėgo. Visada laukiame pirmųjų sausio dienų, kad galėtume aptarti naujas pasaulines interjero dizaino tendencijas. Kaskart pastebime tąsą tendencijų iš praėjusių metų, tačiau yra daug naujovių, kurias su nekantrumu norime apžvelgti. Be abejo nėra taisyklės, kad viskas turi būti kreipiama viena ar kita linkme. Tokios apžvalgos naudingos susipažinti, kuria kryptimi eina baldų gamyba, interjero apdaila ir vartotojų patirtis. Galbūt rasite įkvėpimo ir savo projektams ar namams.

Interjere šiemet pastebimas Art deco stilius, modernus skandinaviškas šviesumas, tekstūrų bei medžiagų įvairovė ją skoningai derinant. Balanso ieškojimas tarp sena ir nauja, šilta ir šalta, minimalistiška ir prabangu.

Reklama

Metų spalva

Kiekvienais metais spalvų institutas Pantone paskelbia naujas metų spalvas. Ne išimtis ir 2021-ieji. Tad šiemet jų bus dvi: ryški geltona ir pilka. Šie du tonai sudaro puikią simbiozę: ryškiai geltonas atspalvis simbolizuoja energiją, pozityvumą, kai tuo tarpu pilka spalva yra šalta, konkreti ir rimta. Atsižvelgiant į šiandieninę situaciją pasaulyje – galbūt tai savybės, kurių dabar reikia labiausiai! Žiūrint per interjero dizaino prizmę, geltonos ir pilko spalvų kombinacija yra užtikrinta, aiški ir teigiama.

Pilkos sienos fone, ryškiai geltonas fotelis atrodys gaiviai ir išraiškingai. Kam geltoni baldai per daug intensyvu, galite eksperimentuoti su geltonos spalvos akcentais ir detalėmis: vazomis, pagalvėmis, pledais, kilimais. Ir atsiminkite, kad dalelė geltonos spalvos visada užpildys kambarį džiugesiu ir spalvomis!

Augalai

Šiuo metu daugiau laiko praleidžiame namuose, tad žaluma ir grynas oras namuose yra labai svarbus. Be reguliaraus patalpų vėdinimo ir gryno oro pliūpsnio pro atvirus langus – augalai taip pat valo orą namuose. Be visa ko dar turi ir raminantį efektą, suteikia namas jaukumo. Jeigu nenorite namuose augalų oazės ar visos oranžerijos – keletas augalų vazonuose ant stalo ar kitose vietose bus puikus akcentas.

Augalai jau dominavo interjeruose ir 2020-aisiais, o šiemet dominuos dar ryškiau! Augalų dėka galima įgyvendinti neįtikėtinus sprendimus interjere: bohemiškam įvaizdžiui jie gali kabėti nertuose „Makrame“ stiliaus krepšeliuose, išdėliokite keletą augalų lentynose (vietoje vieno vazono skaitymo kampelyje). Mažiau priežiūros reikalaujantys ir be galo stilingai atrodantys yra sukulentai, pasodinti įvairiuose stikliniuose, keramikiniuose ar net metalo induose bus išskirtinė puošmena. O dar madingesnis sprendimas, kurį jau esate matę ir praėjusiais metais – interjero dekoravimas gyva samana, kurios natūralumu ir jaukumu mėgausitės ilgai.

Prabanga

Kelionės ir poilsis SPA apribotas, tad kodėl nesusikūrus ko nors išskirtinio ir įspūdingo savo namuose? Paverskite savo vonios ar miegamojo kambarį ramybės ir poilsio oaze, suteikdami jiems prabangos elementų: kilimų, aukso spalvos aksesuarų ar apdailos detalių. Aukso spalva sušildys interjerą. Nebūtinai naudoti daug aukso, perkrauti namus. Labiau mėgstantiems minimalizmą, pakaks ir stalo įrankių ar vazono augalams.

Natūralios medžiagos

Medžiagos artimos gamtai ir šiemet ypač vertinamos namų apdailoje bei interjero dizaine. Natūralus medis, labiausiai vertinama medžiaga visą laiką, šiemet pastebimai įgauna kitą įvaizdį. Daugiau pasirenkamas apdirbtas medis, įgavęs ne tik spalvą, bet ir tekstūrą. Taip pat jo naudojimo būdai, pavyzdžiui, „eglutės“ ar „žuvies uodegos“ raštas atsispindėti gali ne tik medinėse grindyse, bet ir stalo stalviršyje.

Taip pat vis daugiau pastebimos medžio ir metalo kombinacijos: šaltas betonas bei metalas, kartu su kontrastingu jaukiu ir šiltu medžiu, palaiko puikų balansą. Pavyzdžiui, stalai ir staliukai, kurių medinį stalviršį laiko metalo rėmas ar elegantiškos ir minimalistinės vitrinos, spintelės.

 

Namų biuras

Verta paminėti ir darbo vietos namuose atsiradimą. Negalime to vadinti metų dizaino tendencija, tačiau daugeliui darbo vieta namuose tapo interjero dalis. Kaip įsikurti jaukią ir patogią vietą darbui namuose, kuri derės bendrame namų kontekste? Laisvės šioje srityje daug. Vieniems užtenka perstumdyti turimus baldus, kitiems įsigyti vieną kitą naują. Kažkam yra poreikis ir noras susikurti naują ir pilnai ergonomišką darbo vietą. Visa tai priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių.

Neturint atskiro darbui kambario, darbo stalą su kėde įsirengti galite ir miegamajame, koridoriuje ar svetainėje. Viena praktiška ir gera alternatyva įsigyti valgomąjį ar virtuvės stalą, kurio kojų aukštis reguliuojasi. Prie tokio stalo truks tik patogios balninės ar įprastos darbo kėdės su ratukais, kurią po darbo tiesiog nustumsite į šalį. Dar vienas pasiūlymas turintiems vaikus – investavę į kompaktiško dydžio reguliuojamo aukščio darbo stalą ir gerą kėdę galėsite dalintis šia darbo vieta su vaikais. O galiausiai išėjus dirbti į biurą tokia ergonomiška ir neutralaus minimalistinio modernaus dizaino vieta tiesiog liks pamokoms ruošti. Svarbiausia, kad šiuolaikiškų biuro baldų dėka ergonomika ir stilius žengia koja kojon!

 

Visa tai toli gražu ne viskas. Pasikeitimai vyksta nuolat, tačiau visumoje gamtos ir natūralumo motyvai, praktiškumas bei komfortas išlieka pagrindinėmis kryptimis. Pandemijos įtakoje keitėsi visų mūsų kasdieniai įpročiai, gerokai daugiau laiko praleidžiame namuose. Dėl šios priežasties namų dizainas tapo toks svarbus. Tikimės, kad šis straipsnis jus įkvėps ir padrąsins tiek nedideliems, tiek reikšmingiems pokyčiams namų interjere!