Baro kėdės – kaip išsirinkti geriausią variantą?

848
Baro kėdės

Moderniame interjere – ne retenybė virtuvė su baro stalu, vadinamąja “sala”. Tai yra skoninga ir patogu. Tačiau kuriant tokį interjerą gali rastis įvairių iššūkių.
Vienas iš jų – baro kėdės ir jų pasirinkimas. Jis gali būti daug sudėtingesnis negu renkantis standartines kėdes paprastam virtuvės stalui.

Renkantis baro kėdes reikia galvoti ne tik apie atitinkamą dizainą ir funkcionalumą, bet ir apie kėdžių aukštį, nes tai viena iš esminių sąlygų, nuo kurios priklauso tai, ar bus patogu ant tokios kėdės sėdėti? Kiek daug laiko šioje vietoje bus praleidžiama, ar kėdę mielai rinksis vaikai ir svečiai.

Reklama

Baro kėdės

Baro kėdės aukštį reikia priderinti prie baro stalo ar paprasto stalo aukščio — tai dėsningumas, kurio visada reikia laikytis.

Įprastiniai ergonomikos standartai nustato, kad atstumas nuo kėdės sėdimosios dalies iki stalo paviršiaus turi būti ne mažesnis kaip 25 cm. Bet nuo sėdimosios dalies iki kojų rėmimosi taško — 45 cm.

Pavyzdžiui:

Baro stalo (paviršiaus) aukštis 90cm, o jam tinkamiausias kėdės aukštis nuo žemės iki sėdimosios dalies apie 65 cm. 105–110 cm aukščio stalui patariame 73–81cm baro kėdes, o 73–81cm geriausias aukštis tarp 83–91 centimetrų.

Renkantis baro kėdes, svarbu tiksliai išmatuoti atstumą nuo grindų iki baro stalo paviršiaus, prie kurio statomos baro kėdės, tada bus labai paprasta apskaičiuoti, koks yra optimalus kėdės aukštis, kad jis būtų patogus ir atitiktų ergonomikos taisykles.

Kiek kėdžių statyti prie baro stalo?

Tai irgi aktualus klausimas visiems, kurie yra pastatę savo virtuvėje baro stalą ar paprastą stalą su paaukštintu paviršiumi.
Šiuo atveju daugiau ne visada reiškia geriau. Pagrindinė sąlyga yra patogumas.
Greta sėdintieji turi jaustis patogiai, pakankamai laisvai, kad nereikėtų alkūnėmis remtis kitiems į šonus. Skanaujant patiekalus, labai svarbu, kad vieta prie baro stalo būtų pakankamai plati.

Kad būtų užtikrintas toks komfortas, nuo vienos kėdės vidurio iki kitos kėdės vidurio turi būti 66–76 cm atstumas. Tokiu būdu galima paprastai apskaičiuoti, kiek kėdžių reikėtų statyti prie baro stalo.

Tačiau visada galima įsigyti keliomis kėdėmis daugiau, kurias būtų panaudotos tuo atveju, jeigu namuose yra daug žmonių. Jeigu nebus serviruojami pietus, o tik užkanda ir gėrimai, tai galima statyti kėdes arčiau vieną prie kitos.

baro kėdės

Pasirenkant netinkamo aukščio baro kėdes kyla daug nepatogumų.

– Norint užsitikrinti kasdienį komfortą, nereikėtų nuvertinti baro kėdžių aukščio svarbos.

– Jeigu baro kėdės bus per daug aukštos ar žemos, sėdėti tikrai nebus komfortiškai nepatogu gali kilti nugaros skausmų.

– Ir kojų padėtis nebus patogi. Tai privers sukiotis, ieškoti patogesnės pozos, blaškys ir nukreips dėmesį nuo skanaus patiekalo ir malonaus pokalbio.

– Tai tikrai sumažins norą leisti laiko prie baro stalo ar paprasto stalo. Tai kels nepatogumų tiek svečiams, tiek patiems namiškiams.

– Netinkamo aukščio baro kėdės net gali išardyti interjero harmoniją, nes aukščių neatitikimas dažniausiai labai krinta į akis, taip virsdamas ne tik trukdžiu pačių patogumui, bet ir vizualiu defektu bendrame patalpos fone.

Keletas dizainų nuotraukų galerijoje: