Lauko baldų priežiūra

888

Ruošiantis šiltajam lauko sezonui, visas smagumas nesibaigia vien įsigijus naujus baldus. Reikia nepamiršti ir apie jų priežiūrą. Pateiksime keletą patarimų, kaip atnaujinti turimus lauko baldus ir pasirūpinti naujų priežiūra, kad pastarieji tarnautų jums gerokai ilgiau.

Nepaisant fakto, iš kokių kokybiškų medžiagų baldai laukui yra pagaminti, vertinant mūsų kraštų klimatą visus baldus geriau yra laikyti stogu dengtose terasose. Jeigu tokios galimybės neturite, rinkdamiesi lauko baldus skirkite ypatingą dėmesį jų kokybei.

Reklama

Trumpai drūtai:

-Nerūdijantis plienas visada pranašesnis už aliuminį;
-Tikmedžio mediena pranašesnė už bet kurią kitą;
-Olefino audinys patvaresnis ir atsparesnis nei poliesteris;
-Polirotangas (dar kitaip technorogangas) pranašesnis nei natūralus rotangas.

Kitas svarbus momentas yra baldų sandėliavimas ne sezono metu. Svarbiausia yra juos laikyti sausoje uždaroje patalpoje. Drėgmė – pagrindinis priešas. Gali atsirasti pelėsis, negrįžtamai pakisti spalva, surūdyti metalinės dalys. Per daug sausa patalpa nėra tinkama mediniams baldams laikyti taip pat, kadangi medis gali sutrūkinėti. Baldus apžiūrėkite, nuvalykite ar padenkite jiems skirtomis priemonėmis prieš ir po sezono.

Visada rekomenduojama atsižvelgti į pardavėjo ar gamintojo rekomendacijas, tačiau pirmoji ir pagrindinė lauko baldų priežiūra yra: šiltas vanduo, ūkiškas muilas ir švari šluostė. Tik tuomet, kai toks valymas neveiksmingas – pradėkite ieškoti cheminių priežiūros priemonių.

Jeigu įsigijote medinius baldus – svarbiausia yra 2-4 kartus per sezoną patikrinti suveržimus, metalines jų dalis. Pirkdami įsitikinkite, kad metalinėms dalims naudojamas nerūdijantis plienas.

Taip pat medinius baldus reikia impregnuoti jiems skirta alyva. Jeigu baldai tikmedžio – tinka tik šiai medienai skirtas aliejų mišinys. Ąžuolinius baldus denkite tik ąžuolui skirtu aliejumi, pušiai – rinkitės atitinkamas priemones. Beje, lauko baldų dizaine labiausiai vertinama yra tikmedžio mediena. Tai itin tvirtas ir aplinkos poveikiui atsparus medis, kuris yra plačiai naudojamas ir laivų denių gamybai.

Impregnuojant baldus visos dalys turi būti sausos.

Atkreipkite dėmesį, kad jūsų pasirinktų baldų, tiek medinių, tiek ne, paviršiai būtų perforuoti, su tarpeliais. Taip juose neužsilaikys lietus vanduo. Medis turi savybę trauktis ir plėstis. Esant 4-5 mm tarpeliams medžio tūrio kitimo nepastebėsite.

Sėkmės mėgaujantis laisvalaikiu savo išpuoselėtuose soduose bei terasose!