Kilimas interjere – praktiškas ar daug priežiūros reikalaujantis akcentas?

112
kilimai interjere

Vienas iš interjero dekoro aksesuarų yra kilimas. Kilimas interjere suteikia daugiau jaukumo, o tinkamai pasirinktas kilimas gali padėti sukurti dar originalesnį ir šiltesnį namų interjerą. Net ir nedidelis kilimėlis patiestas ties lova gali tapti stilingu kambario akcentu. O ką jau kalbėti apie kokybišką, dailių raštų, natūralaus pluošto rankomis austą kilimą..

Kilimus rasite daugybės spalvų bei raštų: įvairiausių pluoštų, audimo tipų, rankų darbo bei mašinomis austus. Tiek brangiems vienetiniams, tiek pigesniems kilimams kokybės reikalavimai turėtų būti keliami aukšti. Kilimus galite rasite nuo tūkstančius kainuojančių šilkinių iki mašininio audimo, kokybiškų poliesterio pluošto kilimų.

Reklama

Apie kiekvieną pluoštą – trumpai ir aiškiai.

Vilnos pluošto kilimai
Jeigu nesate alergiškas vilnai – tai vienas populiariausių pluoštų, naudojamų kilimų audimui. Vilnoniai kilimai suteikia gyvenamajai aplinkai komforto, jaukumo ir šilumos. Dėl ypatingos vilnos pluošto sandaros kilimai įgauna puikių, naudingų savybių: ilgaamžiškumą, stangrumą, atsparumą ugniai, garso izoliavimą bei antistatiškumą. Be to, vilnos pluoštas yra netepus, jis nesugeria purvo, šviežios dėmės iš vilnos pluoštų yra lengvai išvalomos.

Viskozės pluoštas

Šio pluošto kilmė yra iš gamtos ir žaliava dažniausiai yra augalas ar mediena. Jeigu manote, kad viskozės pluošto kilimas bus per grubus ir nemalonus – klystate. Šiuolaikinių technologijų ir sukauptos patirties dėka, šis natūralus pluoštas taip išdirbtas, kad kirpto viskozės pluošto kilimas bus geriausia ir jaukiausia vieta namuose.

Prabangūs rytietiški kilimai

Mėgstantiems tradicinius rytietiškus raštus. Persiškiems, Anapuna Himalajų kilimams naudojamas pluoštas yra itin kokybiškas, maišomas su šilku. Audimas labai tankus, o naudojamos adatos labai smailios, todėl kilimai itin minkšti ir elastingi. Nėra nieko geriau, kaip mėgautis prabangiu kilimu, kuris yra vienetinis ir meistriškas rankų darbo kūrinys. Rankų darbo kilimai gaminami švariau ir kokybiškai, priešingai nei masinės gamybos. Galite neabejoti, kad toks kilimas skleidžia gerą energiją, atsakingai pagamintas iš pačių geriausių medžiagų.

Nors neretai baiminamasi, kad kilimai gali pareikalauti pernelyg daug priežiūros, tai nėra tiesa – juos valyti tenka nedažnai ir įprastai pakanka periodiškai išsiurbti. Kilimai turi begalę privalumų – jie padeda sukurti šiltesnių namų įspūdį, gelbėja efektyviau sugeriant garsą (tai ypač aktualu daugiabučių gyventojams) ir atlieka estetinę funkciją.

Kurdami interjerus, ieškokite ypatingų kilimų – nenuobodžių, autentiškų bei kokybiškų. Rinktis kilimą galite įvairiems interjerams – tiek moderniems, klasikiniams, tiek skandinaviškiems. Tai bus puikus, šiltas ir gražus aksesuaras Jūsų namuose. Iš daugybės siūlomų dizainų ir raštų belieka išsirinkti jūsų interjerui ir skoniui tinkamiausią.