Iš šviesos į tamsą

331
apsvietimas

Patalpų apšvietimas tampa ypač aktualus tamsiuoju metų laiku. Žiemą daugiau laiko praleidžiame namuose, tad tai tinkamas metas įsigyti naują pastatomą šviestuvą ar atsinaujinti pagrindinį patalpų apšvietimą. Kol žemė dar nepadengta baltu sniego kilimu, vakarai tampa itin niūrūs. Šiame straipsnyje pateiksime keletą subtilybių kaip pasirinkti tinkamą apšvietimą ir kaip šviestuvui atrasti geriausią vietą namuose.

Priklausomai nuo kambario paskirties reikalingi skirtingi apšvietimo sprendimai: jis skirtas darbui, ar poilsiui. O galbūta kambaryje norite apšviesti konkretų objektą? Arba ilgame koridoriuje būtina apšviesti ant sienų kabančius paveikslus.

Reklama
  1. Lemputės pasirinkimas.

Nepamirškite, kad šviesa pirmiausia priklauso ne nuo pačio šviestuvo, o nuo pasirinktos lemputės. Šviestuvo gaubtas išsklaido arba nukreipia šviesą. O lemputė lemia apšvietimo pobūdį. Renkantis lemputes žinoti verta apie:

  • Šviesos stiprumą/intensyvumą vatais;
  • Šviesos spalvinę temperatūrą, kuri matuojama kelvinais (žemesnis kelvino rodiklis apibūdina šiltą, jaukią šviesą, o priešingai – aukštas, šaltesnį baltai melsvą apšvietimą);
  • Energijos efektyvumą ir sąnaudas;
  • Ar lemputė savo forma, dydžiu bei spalva gali būti dizaino elementas?
  1. Kryptinė šviesa.

Kryptinis apšvietimas suteikia ne tik jaukumo, bet ir tikslingai apšviečia norimą objektą interjere. Kryptiniai prožektoriai naudojami meno kūrinių, paveikslų apšvietimui, virš darbastalio, laiptų ar virš fotelio, sofos staliuko. Tokia šviesa gali būti naudojama net norit išryškinti vieną patalpos sieną, kuri yra interjero akcentas (tarkim plytų, akmens ar išskirtinio dizaino tapeto siena).

  1. Jauki šviesa.

Šviestuvo skleidžiama šviesa neabejotinai veikia mūsų nuotaiką. Visada patarime naudoti pakankamai skirtingų šviestuvų vienoje erdvėje, ko pasekoje sukursite maksimaliai jaukią, šiltą ir visiems atvejams tinkamą šviesą. Tobulas sprendimas yra įsirengti jungiklius, kurie leidžia keisti šveistuvo skleidžiamos šviesos intensyvumą. Tai gerokai brangesnis sprendimas, kurį iš techninės pusės turite įvertinti iš anksto. Nedidelio jungiklio dėka lengvai ir greitai keisite šviesos šaltinio intensyvumą priklausomai nuo situacijos bei poreikių.

Apšvietimo ar baldų salonuose rasite platų pasirinkimą įdomesnių pakabinamų ar pastatomų šviestuvų. Derinkite juos atsižvelgiant į bendrą namų interjerą bei stilių. Dailus Šviestuvas bus jūsų kambario akcentas.