Spalvų derinimas interjere ir ryškaus kontrasto metodas

1729

Tęsiame temą apie spalvas ir jų pasirinkimą interjere. Pristatysime pagrindinius spalvų derinimo metodus bei pakalbėsim apie ryškų kontrastą: juodą, geltoną ir baltą spalvas.

Spalvų derinys interjere turi būti harmoningas ir suteikti jaukumo. Jis nulemia bendrą interjero nuotaiką. Spalvų derinimas susideda iš pagrindinių, papildomų bei akcentinių spalvų kompozicijos. Naudojamos trys pagrindinės schemos: kontrastinė, monochrominė arba niuansinė.

Reklama

Spalvų derinimas iš tiesų painus reikalas. Tad jeigu norite sukurti laikui nepavaldų interjerą – rinkitės saugius, šviesius derinius, kuriuos pagyvinti galite akcentinėmis balta, juoda ir kitomis ryškiai tamsiomis spalvomis.

Ne mažiau svarbi spalvų pasirinkimui yra ir geografinė objekto vieta: šalis, mietas, supanti gamta. Lietuvoje dažnai renkamasi natūralius gamtos atspalvius ir medžiagas: spalvos šviesios, prislopintos, pilki atspalviai, vyrauja medžio, gamtos motyvai. Kuriant modernaus stiliaus interjerą, konkrečių taisyklių nėra. Tačiau renkamasi minimalizmą bei monochrominius derinius, vyrauja industriniai, urbanistiniai elementai. Viskas priklauso nuo jūsų arba jūsų dizainerio gebėjimų mąstyti šiuolaikiškai.

Grįžkime prie kontrastingo interjero, ypač juodos, geltonos ir baltos spalvų. Juodos spalvos nereikia vengti interjere. Ji gali būti naudojama kaip akcentinė šviesiame interjere, arba dominuoti. Ypač kontrastingas yra juodos ir geltonos spalvų derinys. Juoda spalva dramatiška ir solidi, neatspindinti šviesos. Geltona, priešingai – suteikia šviesos, asocijuojasi su saule bei energija. Prie šių spalvų dera chromuotos, aukso, vario spalvų detalės ir kiti interjero dekoro elementai (šviestuvai, vazos, paveikslų rėmai).

Balta spalva raminanti, elegantiška. Jeigu ji vyrauja interjere, o juoda ir geltona naudojamos kaip akcentai – visas interjeras ir kontrastas be mat sušvelnėja.

Nuotraukų galerijoje pateikiame keletą iliustracijų.