Kaip vizualiaipadidinti erdvę ir kokias spalvas rinktis nedideliame bute?

328

Ne visi galime džiaugtis didelėmis erdvėmis, kuriose nesunku įgyvendinti daugybę įdomių sprendimų, laisvę jūsų norams bei dizainerio vaizduotei. Visgi daugumai aktualu, kaip atnaujinti ar įrengti standartinius ir nedidelius butus. Štai keletas praktiškų patarimų jums.

Spalvos turi didelę reikšmę patalpos vizualiniam įspūdžiui

Reklama

Mažam kambariui geriausia rinktis baltą spalvą arba jai labai gretimus pastelinius atspalvius. Šalti atspalviai (melsvi, melsvai žalsvi) optiškai kambarį padidina labiau nei šilti. Atsirinkite trijų spalvų derinį: dvi dominuojančias ir vieną papildomą, akcentinę. Baldus rekomenduojama rinktis tokios pačios ar artimos spalvos, kaip sienos. Kuo mažiau kontrasto, tuo labiau optiškai padidėja jūsų patalpa. Lubos tradiciškai baltos, kur tinka – vos vos pilkos. Nenorintys monochrominio interjero, kuomet visur vyrauja viena spalva ir labai panašūs tonai, vieną labiau akcentuojamą sieną galite dažyti ryškia ar tamsia spalva. Svarbiausia, kad atspalvis būtų šaltas. Tokios spalvos vizualiai nutolina sienas. O interjero dekore galėsite pasirinkti dailių šios sienos spalvos aksesuarų. Jie puikiai susišauks su jūsų pasirinkta akcentuojamos sienos spalva.

Apšviesta siena vizualiai taip pat tolsta. Apšviestos lubos – aukštėja.

Geriausia tokiu atveju rinktis šviestuvus su galimybe juos nukreipti į sienas. Galite rinktis sienoje paslėptą apšvietimą. Geras sprendimas luboms yra paslėptas, perimetrinis apšvietimas. Visa tai vizualiai didins erdvę.

Veidrodžių panaudojimas erdvei didinti.

Veidrodžiai geras sprendimas, jie atspindi šviesą. Tačiau jiems parinkta vieta turi būti labai gerai apgalvota. Suklydus, veidrodis gali iškreipti patalpos proporcijas, sukurti begalybės įspūdį. Tai apsunkina interjerą, o ne priešingai – koreguoja erdvės trūkumus. Tiesa, fototapetas su erdviniu vaizdu taip pat geras sprendimas ne tik erdvės pojūčiui didinti, bet ir suteikti namas ar biurui išskirtinumo.

Baldų ir užuolaidų pasirinkimas. 

Geriausia, kad visi mažoje erdvėje esantys baldai būtų juosmens lygyje. Išnaudokite nišas, rinkitės stiklines pertvaras arba žemas indaujas, patalpai suskirstyti zonomis, jeigu to reikia. Atviros lentynos taip pat tinka, jeigu jų ne per daug ir jos bus nuo lubų iki žemės. Geriau viena sofa, negu du foteliai. Baldai taip pat neturėtų būti aukšti ir itin masyvūs. Geriau stiklinis staliukas, nei medinis. Užuolaidas rinkitės atsakingai. Jeigu jų išvengti nėra geriausias sprendimas – rinkitės ilgas nuo lubų iki žemės, tačiau lengvas ir tokios spalvos, kuri derės. Tiek sienose, tiek balduose ar užuolaidose, geriau rinktis smulkius raštus arba dryžuotus.