Kaip įsirengti jaukų miegamojo kambarį?

572

Miegamajame daug baldų nereikia: miegamojo lova, lovos staliukas, spinta ar komoda bei keli šviestuvai.

Miegamojo lova yra pagrindinis šio kambario baldas, užimantis didesnę dalį patalpos ploto. Nuo lovos priklauso mūsų miego kokybė, sveikata ir darbo rezultatai. Naujos lovos rinkimasis nėra įprastas ir kasdienis veiksmas, tad renkantis lovą būtina žinoti keletą esminių dalykų, kurie leis išsirinkti tinkamą ir jūsų poreikius tenkinančią lovą.

Reklama

Kaip išsirinkti tinkamą lovos dydį? Koks turėtų būti lovos aukštis? Kuo pasižymi patikimos lovos ir ar tikrai svarbu estetika?

Taigi pirmiausia įsivertinkite lovos dydį, kad liktų vietos patogiai praeiti ir kaskart netektų užkliūti už kampų. Dydį išsirinkti nėra sunku, nes dažniausiai tai apibrėžia kambario plotas bei miegančiųjų skaičius (viengulė ar dvigulė lova jums reikalinga).

Daugiau dėmesio skirkite lovos aukščiui. Įvertinkite savo ūgį, bei tai, ar jums patinka siekti žemę sėdinti ant lovos krašto, ar labiau mėgstate miegoti aukštai? Lovos aukštį nulemia modelis ir lovos kojelių tipo pasirinkimas (metalinės, medinės bei jų forma). Rinkitės lovą su atlošu, galvūgaliu. Pastarasis apsaugos sieną nuo trinties bei nešvarumų. Atlošas gali būti visai paprastas, minimalistinis, arba dekoruotas sagutėmis, siūlėmis.

Svarbiausia lovos dalis – pagrindinis čiužinys. Jis turi būti tvirtas, patikimas, ergonomiškas ir ilgaamžis. Kaip ir pats lovos rėmas. Todėl visais atvejais renkantis lovą, svarbu įvertinti atsiliepimus apie gamintoją, pasidomėti, kokios medžiagos ir technikos naudojamos gamyboje. Be to, dauguma baldų salonų turi lovų bei čiužinių pavyzdžius ekspozicijoje, kur galite išbandyti baldą ir taip lengviau išsirinkti.

Nepamirškite lovos apsauginio čiužinuko – jis būtinas ne tik dėl apsauginės pagrindinio čiužinio funkcijos, bet ir suteikia daugiau patogumo. Visada geriau yra rinktis tvirtą čiužinį, o apsauginis čiužinukas suteikts šiek tiek minkštumo.

Neatskiriamas ir būtinas baldas prie lovos – nedidelis pagalbinis staliukas ar spintelė. Daug investicijų nereikalauja du vienodi tokios paskirties baldai, tačiau itin patogūs, praktiški ir subtiliai įrėmina, akcentuoja pagrindinį kambario baldą – lovą.

Geriausia miegamajame turėti įeinamą rūbinę, kad ir nedidelę. Kai vietos kambaryje itin mažai – rūbinė gali būti be durų ir tai suteikia šiek tiek erdvės, o ir sutaupysite – nereikės montuoti stumdomų pertvarų. Jeigu turite pakankamai vietos – galite pasistatyti komodą. Komoda talpus ir praktiškas baldas, kurio paviršius pasitarnaus kambario aksesuarams pasidėti.

Paskutiniai akcentai jaukumui miegamajame sukurti – kilimas, lovatiesė, užuolaidos ir apšvietimas.

Išsirinkite bent nedidelį vilnos ar „shaggy“ tipo kilimėlį. Ypač žiemą, išlipę iš šiltų patalų, nepasigailėsite dėl šio sprendimo! Lovatiesė suteiks ne tik jaukumo, bet ir tvarkos įspūdį. Mėgstantys daugiau aksesuarų – prisiderinkite ir kelias dekoratyvines pagalvėles. Užuolaidas rekomenduojame rinktis šviesai nepralaidžios medžiagos. Jos puikiai užtemdo kambarį ir šviesa netrukdys jūsų poilsiui.

Apšvietimas – ne mažiau svarbus, nei pati miegamojo lova… nerekomenduojame ryškios šviesos, lubų šviestuvų. Rinkitės toršerą ir/ar dvi stalines lempas iš abiejų lovos pusių, arba vieną jų pastatykite ant komodos.

Taigi, suderinus visų šių minėtų baldų bei aksesuarų spalvas, dizainus ir priderinus juos prie bendro namų stiliaus – turėsite jaukią ir gražią savo poilsio oazę.

O šiuo metu UAB „ISKU BALDAI“ vyksta akcija, kurios metu visoms miegamojo lovoms, čiužiniams, lovatiesėms bei patalynei taikoma net -40% nuolaida. Taigi jeigu planavote atsinaujinti miegamojo kambarį ar įsigyti naują patalynę – dabar pats laikas tai padaryti.