Patarimai, kaip įsirengti “svajonių vonios kambarį”

581

Kartu su patikimo dizainerio pagalba, tai padaryti nėra sunku. Tačiau imantis visų veiksmų patiems – yra daugybė momentų, kuriuos reikia apgalvoti bei susirinkti pakankamai informacijos.

Pradėkime nuo techninių patarimų, o užbaigsime jaukumo ir stiliaus klausimais.

Reklama

Tiek įrenginėjant naują vonią, tiek renovuojant seną – pirmiausias žingsnis yra sužinoti, kuriose sienose yra vamzdynai. Nuo to priklauso jūsų santechniko išdėstymas patalpoje. Kuo daugiau sienų su vamzdynais – tuo daugiau laisvės kūrybiniame procese. Pavyzdžiui, kai vandentiekio ir nuotekų vamzdynai yra pasplėpti vienoje sienoje – aišku, kad jūsų vonia ar dušas, praustuvas, unitazas ar bidė, skalbimo mašina bus išdėlioti prie vienos, galbūt dviejų sienų.

Tuomet keliaukite prie popieriaus lapo ir pieštuko. Pasibraižykite tai, kas glūdi jūsų vaizduotėje, išsimatuokite patalpą ir išdėliokite visą reikiamą įrangą. Apgalvokite, kur bus veidrodis ir kur jums reikės apšvietimo.

Santechnikos prietaisų dizainas – vienas smagesnių etapų. Šiais laikais technologijos itin išvystytos ir pasirinkimas yra labai platus. Tačiau, būkite atsargūs – įsitikinkite, kad praustuvai, kranai ir visi santechnikos pajungimai tinkami prie jūsų vamzdynų. Kartais jums patinkantis ir įmantrus dizainas techniškai netinka esamoje patalpoje.

Visi santechnikos pajungimai yra slepiami sienose. Todėl turite žinoti, kokį maišytuvą montuosite, kairėje ar dešinėje pusėje bus karštas ar šaltas vanduo. Taigi viskam sienose turi būti paliekami grioveliai. Nepamirškite vietos vandens filtrams. Paslėpti turi būti ir elektros  instaliacijos laidai. Jeigu išsirinkote sūkurinę vonią – nepamirškite elektros laido ir jam. Didelį dėmesį skirkite instaliacijai, kad būtų laikomasi visų saugumo reikalavimų.

Pagrindo paruošimas – kokybiškai atlikite grindų ir sienų hidroizoliaciją, išlyginkite pagrindą. Taip kloti plyteles bus lengviau ir sutaupysite klijų.

Jeigu jūsų vonios šoną reikia dengti plytelėmis, palikite  užslėptas dureles, kad prireikus laisvai galėtumėte patekti vamzdynų.

Durys – jeigu jūsų vonios kambarys mažas, įdėkite stumdomas duris. Taip sutaupysite vietos.

Išsprendę techninius klausimus, galime galvoti apie spalvas, stilių ir dizainą.

Be abejo, daugumai „svajonių vonia“ asocijuojasi su spa centrą primenančiu vonios kambariu, ergonomiškai išdėstytais stilingais santechnikos prietaisais, gerai apgalvotu apšvietimu.

Visas priklauso ir nuo finansinių galimybių. Madinga šiuo metu naudoti didelio formato marmuro plokštes, natūralų akmenį. Nekalbant apie įspūdį, kurį suteikia marmuras, sienų, grindų, bei baldų paviršius bus lengvai prižiūrimas. Pabandykite panaudoti matinę juodą spalvą, kaip akcentą vonios kambaryje. Juodos ar tamsaus pilkšvo tono spintelė gražiai žiūrėsis su šviesiu stalviršiu. Vonios kambariui rekomenduojame šviesius tonus, kaip pagrindinius.

Jeigu yra galimybė, buitinę įrangą patalpinkite atskiroje patalpoje. Taip jūsų vonia bus švaresnė ir jaukesnė.

Langas su natūralia šviesa bei priderintomis užuolaidomis suteiks daugiau jaukumo. Nepamirškite aksesuarų, kaip žvakės, gražios muilinės, prie interjero priderinti rankšluosčiai, kilimėliai. O jeigu įrengsite garso aparatūrą – jūsų vonia be mat pataps tikru SPA centru!

Vonia tai vienas iš namų kambarių, kurio vėliau mažomis sąnaudomis ir lengvai neperdarysite. Tad verta viską gerai apgalvoti, įskaitant ir turimą biudžetą.