Jaukios lauko terasos interjeras

3193

Orai šyla – keliamės į lauką. Pats laikas susirūpinti, kaip įsikursite savo terasoje šiemet. Ką atnaujinsite? O gal laikas įsigyti ir naujus terasos baldus? Kaip suteiksite jai jaukumo. Mūsų straipsnyje skaitykite patarimus, į ką atkreipti dėmesį renkantis terasos baldus. Kokius aksesuarus rinktis, norint sukurto jaukią ir patogią aplinką.

Vasaros sezonas Lietuvoje nėra ilgas. Tad jeigu norite jaukiai ir patogiai mėgautis grynu oru kuo ilgiau – patariame įsirengti dengtas terasas, turinčias užuovėjas. Tai privalumas ir lauko baldų atžvilgiu – net ir kokybiškus baldus gamintojai rekomenduoja saugoti nuo intensyvaus lietaus bei nuolatinių saulės spindulių.

Reklama

Kalbant apie terasos baldus ir interjerą – jau parėjusį sezoną matėme, kad kuo toliau, tuo terasos interjeras darosi mažiau atskiriamas nuo vidaus. Baldų dizainas lengvas, čia gausu aksesuarų, žalumos, įrengiamas jaukus apšvietimas. Šiek tiek apie kiekvieną aspektą atskirai.

Baldai

Terasos baldus pagal paskirtį galima išskirti į kelias grupes: poilsio ir valgomojo. Pagal dizainą: baldai turintys pintų polirotango detalių, natūralaus medžio/tikmedžio baldai, metaliniai baldai. Tradicinių polirotango klasikinių baldų dizainas pamažu transformavosi ypač jaukius modernius baldus. Baldų formos daug lengvesnės, elegantiškos. Vyrauja šviesūs „beige“ bei rudi atspalviai su juodos spalvos detalėmis.  Tikmedžio medienos baldai – klasika, visada turinti savo vertę. Tai itin patvari mediena naudojama lauko baldų gamyboje. Tačiau ir priežiūros reikalauja natūralus medis daugiau. Ypač madingi šaltesnio minimalistinio dizaino, aliuminio baldai dekoruoti tikmedžio detalėmis. Gamintojų asortimente visada rasite lengvus metalinius sulankstomus baldus, kurie yra praktiški ir neužima daug vietos. Dažniausiai renkami mažiems balkonams arba tuo atveju, kai nėra naudojami nuolat. Lauko baldų gamybai naudojamos medžiagos, turinčios išskirtinio tvirtumo savybių: specialaus smūgiams atsparaus plastiko, stiklo pluošto ir pan. Rinkitės kokybiškus baldus, kad pastarieji tarnautų jums ilgai. Geriausia lauko baldų atnaujinimą planuotis iš anksto – sezono viduryje galite juos įsigyti už patrauklesnę kainą, negu pačioje pradžioje.

Terasos aksesuarai

Jeigu mėgstate laiką leisti patogiai – be aksesuarų neapsieisite. Pastaruosius galima suskirstyti į praktiškus ir jaukią atmosferą kuriančius. Ar vakarojate namų svetainėje, ar lauke – jums reikės pagalbinių staliukų, lentynų, serviravimo vežimėlių su ratukais, o gal net ir virtuvinių darbastalių. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių, kiek praleidžiate laiko lauke ir ką veikiate: nuolat gaminate pietus, vakarienę, ar labiau ilsitės, skaitote, geriate arbatą. Smulkūs interjero aksesuarai, kaip pledai, dekoratyvinės pagalvės, kilimai, žvakidės bei staltiesės – jaukumo elementai ir reikalingi visais atvejais.

Augalai ir žaluma

Neatsiejamas jaukios terasos elementas. Kuo jų daugiau – tuo gražiau ir mieliau. Nepamirškite, kad augalai – tai ir būdas atskirti erdves. Užuovėja ar pastogė bus daug gražesnė, jeigu joje kerosis kabantys ar kiti tam pritaikyti augalai. Daug mieliau praleisite laiką ir nedideliame balkone, jeigu čia kabės lovelis su žydinčia žaluma. Renkantis augalus pasikonsultuokite su specialistais. Svarbu žinoti, kuriems augalams tinka pavėsis, kuriems saulė. Kuriuos laistyti reikės dažniau, o kuriuos turite slėpti nuo dažno lietaus.

Apšvietimas

Vėlgi, tendencijos tokios pačios, kaip ir namų vidaus interjere – kuo daugiau atskirų šviesos šaltinių, tuo jaukiau ir praktiškiau. Rinkitės kabančius bei pastatomus žibintus, žvakes, pakabinamas lemputes. Pastarosios labai madingos ir yra puikus paskutinis jaukios terasos akcentas.

Na ir pabaigai – baldų priežiūra laikymas ne sezono metu. Nepamirškite įsigyti lauko baldams skirtų uždangalų. Visada ne sezono metu baldus geriau laikyti uždarose vėdinamose patalpose. Turėkite priemones baldams valyti ir prižiūrėti tiek sezono metu, tiek prieš juos sandėliuojant. Baldų salonuose rasite alyvos ir mediniams baldams impregnuoti, ir tekstilei. Kokios lauko baldų priemonės tinka jūsų baldams – sužinosite ir pardavėjo ar gamintojo.