9 patarimai, kaip interjerą dekoruoti gėlėmis ir augalais

199

Natūralumas visada vertinamas interjere. Vis labiau pastebime ne tik natūralių medžiagų naudojimą interjero dizaine, gamtos motyvus, bet ir pačius augalus, gėles, naudojamus namų dekorui. Augalai namams suteikia gyvumo, šviežumo, valo orą. Jų dėka galite namams suteikti tarsi „naują veidą“. Pateikiame keletą patarimų, kaip augalais bei gėlėmis skoningai ir teisingai papuošti namus.

1.     Tradiciškai augalus dedame ant palangių, laiptų, lentynos ar kitų baldų krašto. Tad apsidairykite atidžiai namuose ir paieškokite įvairiausių nenaudojamų, dulkes kampuose renkančių, daiktų, kuriuos galėtume panaudoti kaip pagrindą vazonui padėti. Pavyzdžiui, senas odinis portfelis, garsiakalbis ar net kibiras, kurį nudažę ir apvertę galite naudoti kaip stovą augalui padėti.

Reklama

2. Įneškite eklektikos. Vienas baltas vazonas gali būti tikrai nuobodus. Tačiau keletas baltų vazonų su daug žalumos turinčiais augalais – visai kas kita! Balta spalva išryškina augalą, leidžia jam pilnai atsiskleisti. Žalios ir baltos spalvų derinys suteikia švaros pojūtį, puikiai dera šviesiame interjere.

3. Rinkitės neįprastų geometrinių formų vazonus. Apvalus ar kvadratinis vazonas valgomojo stalo viduryje bus puikus žvilgsnį atkreipiantis akcentas.

4. “Macrame” laikikliai gėlėms kabinti. Tai pynimo technika iš virvių, kurios dėka galite gražiai pasikabinti augalus įvairiose vietose. Bohemiškas stilius ypač praktiškas – lieka laisvi ir neapkrauti baldų paviršiai, gėles pakabinti galite oranžerijose, terasose bei vidaus patalpose. „Macrame“ technikos galite pasimokinti internete arba rasti jau paruoštų laikiklių baldų bei interjero aksesuarų parduotuvėse.

5. Dekorui galioma naudoti nebūtinai visa augalą vazone. Puošnu yra ir keletas šakelių ar žiedų minimalistinėje vazoje, kuri pagyvins knygų lentyną ar pagalbinį staliuką.

6. Jeigu neturite kantrybės ilgai auginti didelius, masyvius augalus, galite pasirinkti jau paaugintus, lengvesnius, ypač kabančius. Žemyn krentantys augalai savotiškai žavūs, ypač tinka lentynoms pagyvinti, elegantiškai nusvyra nuo komodos ar spintos krašto.

7. Kuo išradingai pakeisti tradicinį keramikinį vazoną? Senas arbatos puodelis, stiklinis indas, arbatinukas ar net batas! Pasitelkite vaizduotę ir panaudokite įdomius daiktus gėlėms sodinti. Juos galite dažyti įvairiomis prie interjero derančiomis spalvomis ar restauruoti.

8.  Mini planetariumas. Ar turite kampelį namuose, kurio plotas nenaudingas? Paverskite jį „mini planetariumu“ ir išnaudosite nepraktišką erdvę. Pritvirtinkite porą lentynų. Stilingas patogus fotelis, keletas augalų skirtinguose aukščiuose – ir štai jūsų ramybės kampelis..

9. Dideli masyvūs augalai – stilinga puošmena iš savęs. Tokio augalo pakanka ir vieno šalia sofos ar prie tuščios sienos. Jis suteiks namams jaukumo ir išskirtinumo.