Ar gali maža erdvė būti funkcionali, jauki ir stilinga?

92

Tvarus ir funkcionalus interjero atnaujinimas nedideliame bute Vilniuje: apie šį projektą pasakoja architektė Rūta Jakštaitė, studijos „ARR.studija“ įkūrėja.

Šis būstas Antakalnyje buvo įrengtas prieš daugiau nei dešimtmetį. Per tokį laiką šeimininkų poreikiai pasikeitė, tad norėjosi būstą atsinaujinti. Kažkada šis butas buvęs pagrindiniais namais, dabar atlieka pasibuvimo, poilsio ir apsistojimo sostinėje funkciją. Džiugina tai, kad atnaujinant namus šeimininkams tvarumas buvo ne mažiau aktualus, nei funkcionalumas ar jaukumas. Dalinamės keletu svarbiausių architektės Rūtos minčių apie šį projektą.

Reklama

Tvarumas

„Tai, kas sena ir vertinga – buvo atnaujinta. Kaip antai parketas, durų rankenos bei virtuvės komplektas. O renkantis naujus daiktus, buvo laikomasi filosofijos, kad jeigu pirkti, tai pirkti tik kokybiškus ir ilgaamžius. Tad, nors įrengimas gana kuklus ir minimalistinis, bet čia esantys daiktai išties turi išliekamąją vertę“, pasakoja interjero atnaujinimą įgyvendinusi Rūta.

Padidėjęs būsto plotas ir nauja antresolė vaikams

„Didžiausia problema, dėl kurios mane pasikvietė, tai išspręsti vaikų lovyčių rebusą.. „Nors tai ne pagrindinis šeimos būstas, bet grįžus atostogų į Vilnių, vaikai miegodavo tame pačiame kambaryje su tėvais. Kol vaikai buvo mažiukai, tai nekėlė problemų, taičiau vaikams ūgtelėjus – jau išties norėjosi atskirų, privatesnių erdvių.

Buto koridorius buvo itin aukštas, ir paskaičiavome, kad įmanoma įrengti papildomą kambarį – antresolę vaikams. Taip koridoriuje atsirado mediniai laipteliai, vedantys į vaikų miegamąjį. Čia abiems vaikams yra atskiros lovytės, ir nedidelė erdvė, kurią kiekvienas gali dekoruoti ir naudoti pagal savo poreikius. Prie lovyčių esančius žaismingus tapetus, kiekvienas vaikas išsirinko pats“.

Svetainės/virtuvės atnaujinimas

Svetainės/virtuvės erdvėje taip pat norėjosi atsinaujinti. Šeimininkai juto poreikį virtuvėje susidėti daugiau daiktų ir įrangos.

„Buvo nuspręsta palikti seną virtuvęs baldą, tačiau jam pridėjome viršutinę juodą spintelę su solidžiomis frezuotomis durelėmis, kur pasislėpė integruojamas gartraukis. Šalia suprojektuota pakabinama konsolė, kuri tarnauja ir kaip baras – atidarius dureles, gaunamas papildomas stalviršis.

Valgomojo erdvę puošia natūralaus riešutmedžio stalas su „Manning“ juodomis kėdėmis.

Svetainėje, aplink marmurinius staliukus išsidėstę „Chic“ sofa lova bei fotelis. Šeimininkės pageidavimu, rinkomės būtent „Isku Baldai“ įmonėje įsigytą sofą, kadangi ji pati jau yra įsitikinusi šio prekės ženklo kokybe.“

Svarbiausias šio interjero atnaujinimo tikslas – pritaikyti būstą pasikeitusiems šeimos poreikiams, išsaugant esamus vertingus dalykus.

Tikslą pavyko pasiekti jautriais architektūriniais prisilietimais. Po šios architektūrinės „operacijos“, nauji objektai dera su senaisiais, o būstas puikiai atitinka šeimos poreikius ramiai ir jaukiai pailsėti gimtajame Vilniuje.

Interjeras: architektė Rūta Jakštaitė (ARR.studija)

Nuotraukų autorius: Lilija Lozovič