Kokios spalvos ir raštai vyraus 2019 metų interjere?

314

Ankstesniame straipsnyje glaustai apžvelgėme bendrąsias interjero tendencijas. Šiek tiek detaliau pakalbėkime apie spalvas.

Kurį laiką vyravusį skandinavišką stilių lengvai papildo gamtos bei „etno“ motyvai, tačiau pastelinės spalvos bei gretimi pilkšvi atspalviai išlieka populiarūs. Visgi yra dvi kryptys, kurias verta paminėti: spalvų interjere tamsūs, elegantiški tonai bus madingi. Šviesūs spalvų tonai derinami su oranžine, geltona, tamsiai žalia, turkio net mėtos spalva. Tamsūs šilti tonai derinami su rausvo medžio spalva; Tamsiai mėlyni bei žali atspalviai dera su aukso bei žalvario elementais. Visai tai sukuria stilingą „Art deco“ interjerą. Tačiau vertėtų paminėti, kad spalvų institutas „Pantone“ metų spalva paskelbė – koralinę, o žinoma dažų įmonė „Tikkurilla“ – spalvą „Flamingo“. Šios spalvos šiltos, gyvos ir žaismingos. Jos įvairiais būdais (net per detales ar aksesuarus) gali sklandžiai įsilieti interjere. Taigi vienos griežtos taisyklės nėra. Galima sakyti vyrauja tiek pereinančių spalvų derinimas, tiek – kontrastingų.

Reklama

Raštai vyraus stambūs ir ryškūs, naudojami ne tik ant sienų, sofų, bet ir tokių baldų kaip komoda ar net lubų. Rinktis galite įvairius augalų, gėlių abstrakčius ar geometrinius stambius raštus. Jei nedrįstate jais dekoruoti sienų – pradžiai pakabinkite didelio formato fotografiją, reprodukciją ar keleto jų ciklą. Jei nedrįstate investuoti į raštuotą kilimą – įsigykite keletą dekoratyvinių pagalvėlių ar pledą.

Mūsų nuotraukų galerijoje pateikiame keletą iliustracijų. O kaip tik dabar, iki vasario 25 dienos, žinoma skandinaviškų baldų įmonė UAB „Isku Baldai“ visoms sofos bei foteliams taiko net iki -40% nuolaidą. „Isku“ asortimente rasite ne vieną svetainės baldą atspindinti šių metų interjero tendencijas.