Įžvalgos iš baldų ir apšvietimo parodos Stokholme

568
Įžvalgos iš baldų ir apšvietimo parodos

Metų pradžia pats įkarštis įvairiausių interjero ir baldų parodų visame pasaulyje. Viena didžiausių tokių Skandinavijoje kasmet vyksta vasarį, Stokholme. Šiemet ši baldų ir apšvietimo paroda mini savo 70-metį. Lankytojų skaičius čia auga kasmet. Daugiau nei 100 dalyvių iš viso pasaulio dalyvavo ir šiemet. Mūsų komanda taip pat turėjo galimybę nuvykti, pasisemti idėjų bei įkvėpimo 2020-iesiems. Tad dalinamės tuo, ką užmatė mūsų akis. Įžvalgos iš baldų ir apšvietimo parodos

Metai po metų pasaulinės interjero tendencijos (ne išimtis ir kitos sritys) nenumaldomai juda aplinkai draugiškų sprendimų, natūralumo linkme. Tai akivaizdu žvelgiant į interjero dizainą plačiu žvilgsniu: gausu natūralių medžiagų bei žemei, gamtai artimų spalvų tonų. Nepaisant medienos įvairovės medžiagiškumo prasme, gamtos motyvus rasime kiekviename kambaryje. Pavyzdžiui, daugumoje ekspozicinių kambarių, pamatėme begalę žalumos, augalų, kurie sukuria gaivią ir sveiką aplinką. Monochrominiame interjero dizaine žaluma sutinkama kaip subtilus akcentas.

Reklama

Tiek minkštieji, tiek korpusiniai baldai išsiskiria sugrįžtančiomis apvaliomis formomis, kurios pastebimos interjero pasaulyje šiais metais. Tarkim, lenktos valgomojo stalo kojos iš vientiso medžio masyvo. Kėdės taip pat medinės, be paminkštinimų. Sofų bei fotelių dizainai taip pat pasižymi aptakiomis, užapvalintomis formomis. Išimtis modulinės sofos, kurios tampa vis populiaresnės dėl funkcionalumo bei praktiškumo: baldas suformuojamas iš atskirų modulių (dalių), kas įgalina juos lengvai keisti, perstumdyti bei pritaikyti keičiant kambario interjerą.

Medis vienareikšmiškai prioritetinė ir pagrindinė medžiaga: mediniai stalai, kėdės, spintelės, komodos, interjero aksesuarai ir kt. sukuria jaukų bei šiltą interjerą. Tačiau pastebėjome, kad vietoj klasikinio ąžuolo baldų, viršų ima šviesiai ar tamsiai beicuota mediena. Medžio elementai harmoningai derinami su kitais natūraliais atspalviais bei medžiagomis. Pavyzdžiui, pastebima nuostabą kelianti struktūrinio audinio tendencija. Minkštiesiems baldams naudojami gobelenai su iškiliu raštu ar net panašūs į vilną, kailį. Vyraujančios spalvos žemiškai pilkos, rusvos bei žalsvos.

Kita svarbi Stokholmo parodos dalis – apšvietimas ir jo sprendimai. Pagrindinis dėmesys skirtas šviestuvams, kurie turi svarbų vaidmenį kuriant namų bei praktiškumą. Praėjusiais metais išryškėjusi elementarios, atvirai matomos lemputės tendencija, stiprias pozicijas užima ir šiemet. Žavumas paprastume – tai, ką kuria apšvietimas! Pagrindinis akcentas ne pačiame šviestuvo gaubte, o lemputėje, šviesos šaltinyje. Šilta šviesa, kurią skleidžia lemputės siūlelis, suteikia jaukumo bei įgalina apšviesti esminius kambario akcentus.

 

Medžio dizaino elementų turintys šviestuvai palengva lieka šešėlyje. Visumoje, gamtos motyvams randamas būdas įsilieti interjero erdvėje tiek medžiagų, tiek spalvų dėka. Net ir formos, užapvalinti kampai ir netolygūs kraštai dvelkia žemiška dvasia.

Tikimės mūsų vizualinė medžiaga bei įžvalgos jums buvo naudingos ir įkvėps naujiems šių metų darbams! Įžvalgos iš baldų ir apšvietimo parodos