Penki būtini žingsniai renkantis sofą

2054

Sofa pagrindinis svetainės baldas. Jau esame kalbėję, į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis naują sofą. Tačiau šiandien detaliau ir konkrečiau išskirsime pagrindinius aspektus viename skaitinyje. Nepamirškite, kad investuojant į kokybišką sofą, teks padirbėti ir jums, ir jūsų dizaineriui. Galite būti tikri, kad gerai atlikti namų darbai atsipirks, nes sofą perkate ne dažnai ir tai kasdien naudojamas baldas jūsų namuose.

Pirmiausia reiktų išskirti du momentus: keičiate seną sofą ar naujai įrenginėjate visus namus?

Reklama

Jeigu namai visapusiškam remontui šiandien dar nepribrendo ir atsinaujinti norite tik svetainės minkštuosius baldus, pirmiausia įsivertinkite, ar per ateinančius dešimt metų neplanuojate renovuoti viso būsto? Tinkamai pasirinkę kokybišką, žinomo ar gerus atsiliepimus užsitarnavusio gamintojo, baldą naudosite daugiau nei keletą metų. Sofa turi atitikti ir jūsų poreikius, ir derėti prie namų visumos. Taigi jeigu namai šiandien klasikinio stiliaus, bet už metų ketinate juos renovuoti ir interjerą nukreipti modernia linkme – sofos pasirinkimas turi būti atitinkamas.

Judame toliau. Antras žingsnis – dydis. Įvertinkite patalpos dydį.

Kad ir kokie šeimos poreikiai būtų – mažoje erdvėje neįsprausite didelės kampinės sofos ar trivietės bei fotelio. Turi likti vietos praėjimui, staliukui ir bent vienai spintelei ar komodai. Dydžio pasirinkimas glaustai susijęs ir su kitu momentu – sofos modeliu: kampinė sofa ar horizontali? Pastarasis pasirinkimas priklauso nuo to, kurioje vietoje šis baldas stovės. Yra viena pagrindinė taisyklė kampinei sofai – ji niekada nestovės standartinio dydžio kambario viduryje. Nebent turite labai didelę bendrą erdvę su virtuve bei valgomuoju, ir kampinė sofa atskirtų šias erdves. Tačiau ir šiuo atveju atskyrimui labiau naudojamas valgomojo stalas ar spintelė. Kalbant apie kampines sofas, jos gali būti didelės ir erdvios „lounge“ tipo sofos arba mažesnės. Taigi jei kambario kampai laisvi – šeimai visada patogiau susitalpinti kampinėje sofoje, vaikai mėgsta įsitaisyti jos kampinėse dalyse, o suaugusieji – ištiesti kojas. Ką daryti, jeigu visgi, tokiam baldui vietos jūsų svetainėje nėra? Ne bėda – pasirinkimas dviviečių, triviečių sofų bei fotelių yra platus. Priklausomai nuo patalpos dydžio, rinkitės kompaktiškas dvivietes (galima ir dvi, statant vieną priešais kitą), didesnes trivietes sofas bei fotelius. Taip pat pagalvokite, ar svetainės sofai reikalinga miegama funkcija (daugiau apie sofas-lovas rasite kituose straipsniuose).

Baldo užpildas – neretai žmonės pamiršta pasidomėti, kokio užpildo jų pasirinktas baldas gali būti.

Ką tai įtakoja? Nuo užpildo (baldinis porolonas ar pūkų/plunksnų) priklauso baldo priežiūra ir dėvėjimasis. Pūkų užpildo baldų priežiūra šiek tiek lepesnė, tačiau jie metams bėgant neįdubs. Jeigu renkatės baldinį poroloną, pasidomėkite jo tankumu. Jeigu galimybės leidžia – visada rekomenduojame įsigyti kokybiškus, patikrintų gamintojų baldus. Mūsų skaitytojai kartais klausia, ar verta investuoti brangų baldą? Mes sakome – verta. Ilgą patirtį sukaupę ir už kokybę atsakantys gamintojai turi baldams ir garantijas. Tvirtas sofos rėmas ir jam naudojamos kokybiškos medžiagos užtikrins baldo naudojimą ne vienerius metus, kokybiškas užpildas neįdubs, o gobelenas gerai valysis ir neišdils ilgą laiką. Visą šią informaciją sužinoti galite pas kiekvieną pardavėją.

Sofos dizainas, apmušalai ir spalvos – ši tema plati ir apie tai parašysime atskirai. Viskas priklauso nuo jūsų namų interjero ir to, kas jums gražu. Paskaitykite mūsų straipsnius apie šių metų spalvas bei medžiagas. Tik paminėsime, kad pirmiausia nuspręskite – gobelenu, oda ar odos pakaitalu, vilktą sofa norėtumėte matyti savo svetainėje? Nepamirškite, kad tas pats baldas, apmuštas oda ar skirtingų tekstūrų gobelenu įgauna visiškai skirtingą vaizdą.