Kaip patogiai išdėstyti svetainės baldus

1513
svetainės baldai

Svetainė – daugiau nei tiesiog kambarys. Tai vieta, kur renkasi ir daugiausia laiko praleidžia visa šeima, bei namus lankantys svečiai. Todėl svetainės baldai yra atsakingas pasirinkimas.

Ar jūsų svetainė erdvi, ar kompaktiška – visais atvejais baldų išdėstymas joje yra labai svarbus. Teisingai parinktos lokacijos kiekvienam svetainės baldui suteiks funkcionalumo kasdieniame gyvenime bei stiliaus namams.

Reklama

Pagrindinis svetainės baldas yra sofa. Dauguma su tuo sutiksite! Tad šiam baldui ir skiriame pagrindinį dėmesį. Šį baldą rekomenduojame rinktis pirmiausia, visus kitus lengviau priderinsite eigoje.

Pagrindiniai sofų modeliai šie: 2 vietų (apie 150 cm) 2,5 vietų (apie 180 cm) ir  3 vietų (dažniausiai virš 210 cm). Tuomet seka 3 vietės sofos atviru galu bei didesni L formos kampai, kurių ilgosios kraštinės ilgis jau link 300cm ir daugiau. Tad kaip iš daugybės vieno modelio galimų matmenų išsirinkti tobulą savo svetainei?

Pamastykite apie savo svetainę kaip apie visumą. Vaikščioti ir apžiūrinėti baldus salone yra viena, o įsivaizduoti sofą savo turimoje erdvėje – visai kita. Na ir be abejo, sudėtingiau visad baldus parinkti mažai svetainei.

Trivietės sofos (atviru galu ar ne) – patogios ir talpios. Tačiau nedidelėje erdvėje apriboja kitų baldų išdėstymo galimybes. Visgi, kaip nebūtų, vienoje sofoje patogiausia įsitaisyti dviem žmonėms. Todėl rinkdamiesi turite įvertinti šeimos narių skaičių bei gyvenimo būdą – kaip dažnai visi sukrentate ant sofos pažiūrėti televizorių? Gal kiekvienas išsiskirstote į savo kambarius? Gal televizoriaus dažnas žiūrėjimas jums iš vis svetimas? Ar dažnai pas jus renkasi draugai? Mieliau šnekučiuojatės prie apskrito valgomojo stalo? Ar renkatės savo namų „lounge“ zonoje. Įvertinkite šiuos kriterijus – rasite savo sprendimą.

Patarimas mažai svetainei: rinkitės kompaktišką dvivietę ar 2,5 vietos sofą, pufą kojoms, kuris tarnaus jums ir kaip staliukas, ir prireikus kaip papildoma vieta atsisėsti, bei fotelį ar patogų krėsliuką. Tokiu atveju sofą palydinčius baldai bus funkcionalūs, o esant poreikiui juos laisvai perkelsite į kitą vietą. Be to tai bus puikus akcentas svetainės interjere.

 

Erdviose, didelėse svetainėse tinkamiausi yra moduliniai minkštieji baldai. Tad atradus savo stiliaus sofą belieka susimodeliuoti savo patalpai tinkantį modelį. Dažnai mėgiamos ir populiarios yra „lounge“ tipo sofos, turinčios gilią sėdimąją dalį. Šiuo atveju laisvės daug tiek formos (L ar net U), tiek dydžio pasirinkimui.

Kai sofą jau turime – belieka fotelis, komoda ar indauja, konsolė, kavos staliukas, valgomasis, jeigu jis yra vienoj erdvėje. Visos spintelės, indaujos ar konsolės statomos palei sienas. Kartais jomis atskiriamos svetainės ir valgomojo ar virtuvės zonos. Kavos staliukai – jų rasite įvairiausių dydžių bei dizainų: nuo mažučio, statomo gretą sofos šono, iki didesnių svetainės centre. Nepagailėkite biudžeto kilimui – jis gali tapti konkuruojančiu su sofa jūsų svetainės akcentu 🙂

Šiame straipsnyje matomus baldus bei interjero detales rasti galite Isku baldų salone Vilniuje arba www.isku.lt