Kaip įtalpinti du miegamuosius nedideliame bute?

1441
Kaip įtalpinti du miegamuosius

Norime pasidalinti naujų namų interjeru, kuris sudomino, net tik savo interjero dizaino sprendimais, bet ir lokacija. Beveik Kauno miesto centre, Piliamiestyje, tiesiai priešais istorinę Kauno pilį, įsikūręs gyvenamųjų namų kvartalas “Piliamiestis“. Detaliau parodyti ir aptarti norime vieną iš dviejų aukštų butų, kuriame vyrauja modernus skandinaviškas stilius. Šio būsto interjeras išskirtinis tuo, kad gan nedideliame dviejų aukštų 75,5 kvadratinių metrų plote dizainerei Ignei Grigaliūnaitei (www.iarchi.lt) pavyko sutalpinti du miegamuosius kambarius. Kaip tai pavyko padaryti – puikiai atskleidžia iliustracijos. Kaip įtalpinti du miegamuosius 

Kaip įtalpinti du miegamuosius

Reklama

Teigiamų netikėtumų šiame būste ne vienas. Tik įėjus, patenkame ne kaip įprasta, į pirmą buto aukštą, bet į antrą, kuriame dizainerė suplanavo du miegamuosius: pagrindinį ir antrąjį, kuris gali būti tiek vaiko kambarys, tiek darbo. Tad čia gyventi gali ir dviejų ir trijų ar keturių  asmenų šeima. Būstas šeimininkų įrengimo metu dar neturėjo, tad renkantis baldus sprendimai buvo labai apgalvoti. Juos ribojo tiek turimas biudžetas, tiek parinkimas maksimaliai universalių baldų, kurie tiktų šeimai su vaikais ir be.

Buto kvadratūra per abu aukštus pasiskirsto praktiškai tolygiai, apytiksliai po 38 kvadratus. Tad antrame aukšte esantys miegamieji nėra erdvūs. Vis dėlto pagrindiniame jų laisvai tilpo 160 cm pločio dvigulė lova Continental Galaxy bei įeinama rūbinė. Antrajam kambariui parinkta buvo kokybiška Suomijos gamintojo sofa lova Chic, kad naudojant ją kasdien lovos mechanizmas tarnautų ne vienerius metus. Jeigu šeima turėtų du vaikaus – šią sofą lovą galima keisti į dviaukštę. Tad atidžiai išplanavus erdves vietos pakanka čia visiems.

Galiausiai, dailiais laiptais nusileiskime į pagrindinę gyvenamąją erdvę, esančią pirmame aukšte. Erdvės pojūtį kompensuoja šis pirmas aukštas.  Žiūrint iš viršaus atsiveria gan klasikinis grindų raštas. Grindys parinktos medinės, suklotos stambios eglutės principu. Be abejo tas pats raštas ir medienos rūšis atsikartoja abiejuose aukštuose. Būstą išdidina ir antrame aukšte esantis balkonas, o pirmame – erdvi 21 kvadratinio metro terasa.

Bendrai apibūdinti namų interjerą galima kaip modernų skandinavišką. O ką apie jį sako pati dizainerė? Pasak kūrėjos:

“Tikslas buvo sukurti minimalistinio skandinaviško stiliaus buto interjerą. Projektavimas su iššūkiu sutalpinti du miegamuosius kambarius ir laiptus i gana mažas erdves. Natūrali korpusinių baldų ąžuolo faneruotė ir grindys sudaro kontrastą su juodomis akcentinėmis detalėmis.”

Kaip įtalpinti du miegamuosius

Dizainerė parinko ir pagrindinius, būtiniausius interjero aksesuarus, kad būstas būtų jaukus ir patrauklus naujiems gyventojams. Visi ne korpusiniai baldai ir aksesuarai (kilimai, pastatomi šviestuvai, vazos, ir pan.) parinkti buvo iš baldų ir interjero salono – ISKU. Namai dvelkia stiliumi, kokybe ir jaukumu.

Kaip įtalpinti du miegamuosius

Jaukių artėjančių Švenčių

Interjeras Plius