Kaip interjere sukurti vientisumą?

3274
Kaip interjere sukurti vientisumą

Naujas Interjero dizainerės Dovilės Sakevičės įrengtas dviejų aukštų namas geras pavyzdys, kaip planuotis erdves, suteikti joms jaukumo ir vientisumo. Namuose turi vyrauti vienas pasirinktas stilius, subtilios detalės sietis viena su kita suteikdamos namams vientisumo ir jaukumo jausmą.

Kaip interjere sukurti vientisumą

Reklama

Namo pirmame aukšte bendra erdvė: holas, erdvi svetainė su valgomuoju stalu atskiriančiu virtuvės zoną, bei po laiptais įrengtas nedidelis svečių san. mazgas. Pasirinktos spalvos šio namo interjerui žemiškų tonų: rusva, chaki, pilkšva balta ir, be abejo, juodos spalvos akcentai. Chaki spalva atsikartoja keliose namo vietose: media spintelė, lentynos virtuvėje, miegamojo lova. Išskirtiniai interjero akcentai – vertikalios baltos matinės spalvos MDF dailylentės ant sienų vizualiai aukština erdvę bei subtiliai susišaukia su laiptų vertikaliais elementais bei užuolaidų klostėmis. Neįprastos formos ir veidrodis ties valgomojo stalu. Visi šviestuvai ir rankenėlės tradiciškai dizainerės mėgstamos juodos spalvos akcentai.

Svetainė, gyvenamoji bendra erdvė – visų namų širdis ir pagrindas. Tad šios erdvės suplanavimas bei baldų parinkimas labai svarbus. Virtuvės zona sklandžiai įsilieja namo pirmame aukšte. Pilkšvos spintelių durelės susilieja su šviesiai pilką sienų spalva, juodas praustuvas susišaukia su šveistuvais bei laiptų turėklais, na o sienos dalis tarp spintelių ir horizontalaus virtuvės lango atkartoja viso namo užuolaidų taip pat pilkšvus spalvų tonus. Valgomojo stalas su parinktomis išskirtinio dizaino rudomis kėdėmis idealiai atskiria erdves bei dera prie riešuto spalvos parketlenčių.

Svarbus patarimas tiems, kurie patys įsirenginėjate namus – jeigu jūsų valgomasis ir svetainė yra vienoje erdvėje, sofos staliukas bei valgomojo stalas turėtų būti panašaus dizaino. Verta atkreipti dėmesį ir į sofos kojelių formą: jeigu sofos staliukas tiesiomis kojelėmis, geriau tokias pačias rinktis ir sofai.

Ypatingą vietą interjere užima ir laiptai. Dizainerė pasakoja, kad pakopos derintos prie visame name esančių kokybiškų riešuto medienos parketlenčių. Na o laiptus lydi juodi matiniai vertikalūs turėklai, tapę tiek funkciniu, tiek estetikos požiūriu svarbiu konstrukciniu ir dizaino elementu.

Tad stilingo ir jaukaus 115kv.m. namo, žemės spalvomis paremto, interjero pavyzdys puikiai atskleidžia, kiek vientisumas interjere yra labai svarbus ir kaip įdėjus pastangų bei laiko tai galima sukurti.

Nuotraukų autorius: Benas Šileika.