Kaip išsirinkti kokybiškus lauko baldus?

1871

Tarp gausybės dizainų lauko baldų lengva pasiklysti. Ne retai koją pakiša ir kainų skirtumas – kodėl analogiškas lauko baldas yra gerokai pigesnis, nei kitas? Norime kokybiško baldo, kuris tarnaus ilgai ir bus patogus mūsų poilsiui, laisvalaikiui.

Kad įvertintume sezoninio baldo kokybę, pirmiausia, turime sugebėti atskirti medžiagas, iš kurių jie yra pagaminti, bei suprasti jų savybes. Išskirkime vasaros baldus į tris grupes:

Reklama

–       Metaliniai
–       Pinti
–       Mediniai
–       Plastikiniai

Metaliniai baldai gali būti aliuminio arba nerūdijančio plieno. Šis pasirinkimas ženkliai įtakoja kainą. Tačiau tinkamai prižiūrint patikimo gamintojo aliuminio rėmo baldus – jie jums tarnaus taip pat ilgai. Jeigu baldo rėminė konstrukcija yra lengvo dizaino, elegantiška – tokiam baldui turėtų būti naudojamas tvirtas nerūdijantis plienas. Aliuminio lauko baldams reikalinga papildoma priežiūra nuo rūdžių. Atkreipkite dėmesį į tai, kad praktiškai visus baldus gamintojai ne sezono metu rekomenduoja laikyti uždarose, sausose patalpose. Išskyrus tuos atvejus, jeigu baldo pagrindą sudaro nerūdijančio plieno rėmas, o minkštoji baldo dalis yra nuimama. Tai svarbu žinoti tiems, kas ieško baldų sodui arba stogu nedengtai terasai, bei neturi atskiros patalpos baldams žiemai.

Pinti baldai – čia medžiagų ir subtilybių įvairovė gerokai didesnė. Pirmiausia, pinti baldai gali būti iš natūralaus rotango vytelės arba polirotango bei jachtinės polipropileno vytelės. Natūralus rotangas naudojamas retai ir tokie baldai yra skirti vidaus patalpoms, vasarnamiams, oranžerijoms. Natūrali vytelė reaguoja į temperatūros pokyčius bei drėgmę, nėra atspari UV spinduliams. Sintetinių vytelių įvairovė plati. Jos gali būti: siauros, plačios, apvalios, plokščios, vienspalvės ar su keletu atspalvių. Tai labai įtakoja baldų dizainą. Atkreipkite dėmesį, kad polirotango vytelių kokybė taip pat skiriasi. Pardavėjas jums atsakys, ar šis baldas atsparus UV spinduliams, ar ne. Patyrę, žinomi gamintojai naudoja sertifikuotas ir patikrintas medžiagas.

Medinių lauko baldų gamybai gali būti naudojama įvairi mediena: tiek mūsų kraštų pušis ar ąžuolas, tiek egzotinė mediena. Nuo žaliavos pasirinkimo kaina priklauso labai ženkliai. Tačiau būtina žinoti, kad tokia mediena, kaip tikmedis ar eukaliptas yra gerokai atsparesnė aplinkos poveikiui. Tai įtakoja baldo ilgaamžiškumą. Ne veltui tokia mediena yra naudojama jachtų gamyboje. Visi medienos baldai reikalauja daugiau priežiūros, nei metaliniai ar pinti. Visus juos ne sezono metu rekomenduojama laikyti uždarose, sausose patalpose. Porą kartų per sezoną valyti ar dengti tam skirta alyva. Eukalipto mediena turi mažiau aliejaus, nei tikmedis. Todėl ji greičiau įgaus pilkšvą atspalvį. Norėdami to išvengti denkite ją laku ar tikmedžiui skirta alyva. Dar vienas svarbus momentas – mediniai baldai dažnai yra sulankstomo dizaino. Tad atkreipkite dėmesį, kokio metalo varžtai ir jungtys yra naudojamos (rekomenduojamas nerūdijantis plienas).

Plastikinių baldų privalumas – lengvas svoris, žemesnė kaina ir galimybė juos sandėliuoti sudėjus vieną ant kito (kėdes). Tačiau vėlgi svarbu žinoti, koks plastikas yra naudojamas. Jeigu nusprendėte įsigyti plastikinius lauko baldus, rinkitės to gamintojo prekę, kuris užtikrina baldo atsparumą smūgiams ir UV spinduliams. Kalbant apie plastikinių baldų dizainą ir grožį – šiais laikas tokie baldai tikrai gali jus nustebinti! Lauko baldų gamyboje naudojami plastiko ir cemento mišiniai, ypač stalviršių gamybai. Taip pat pasirodęs ir plastiko ir stiklo pluošto mišinys. Neretai medžio imitacijos kokybiško plastiko stalo stalviršį akimirkai galite supainioti su tikrai mediena. O priežiūra tokių baldų bus daug paprastesnė.

Verta paminėti, kad lauko baldas turi vieną, dvi arba tris dizaine naudojamas medžiagų kombinacijas. Pavyzdžiui, metalas ir tikmedis, metalas ir tekstilės minkštoji dalis, medis ir tekstilės paminkštinimai. Taigi Viena iš sudedamųjų dalių dažnai yra tekstilė: poliesteris arba olefino audinys. Renkantis lauko baldus svarbu žinoti, kuris iš jų yra panaudotas, ir ar yra atsparus UV spinduliams. Olefino audinys yra tvirtesnis ir patvaresnis, dažnai naudojamas saulės skėčių gamybai.

Tikimės, kad dabar pasirinkti vasaros baldus bus gerokai lengvesnė užduotis!