Minimalistinis akį traukiantis biuro interjeras Kaune Tarpukario pastate

391

Lygiai prieš metu duris atvėrė naujas jungtinis biuras Kaune, Laivės alėjos istoriniame pastate, kurio rekonstrukcija bei interjero dizainu pasirūpino profesionali Nebrau komanda su architektu Laurynu Avyžiumi. Pasak architekto, tai dviejų įmonių nauji namai, kuriuose vyrauja monochrominės spalvos, aukštos kokybės skandinaviški baldai ir visiems į akį krentantis akcentas – kilimas, jungiantis visas patalpas savo chaotišku raštu, bet tuo pačiu kompensuojantis sienų bei lubų minimalistinius sprendimus. Pažiūrėkime į šį kūrinį šiek tiek detaliau.

Pirmiausia norisi paminėti pačią lokaciją ir kuo ji išskirtinė? Pastatas stovi Maironio gatvės ir Laisvės alėjos sankirtoje. Advokatų Profesinė Bendrija Law Corpus bei Danijos kapitalo grupės Copenhagen Merchants įmonė CM Kaunas įsikūrė antrame šio pastato aukšte. Čia 1920 – 1940 metais ant kampinio balkono kabojo iškaba: „Lietuvos Komercijos Bankas“. Tad dabartinis CM Kaunas darbuotojų kabinetas yra paties banko valdytojo buvęs kabinetas (nuoroda į šaltinį).* Pastatas Lietuvos tarpukario architektūros. Jam būdingas padidintas patalpų aukštis suteikia šiam moderniam 260 kvadratinių metrų biurui erdvės pojūtį. Masyvios medinės lauko durys bei lankytojus pasitinkantis vestibiulis su tarpukario modernizmo elementais: marmuriniai laiptai, juodai baltos laiptinės plytelės. Kaip vidaus interjerą įtakojo ir pačio pastato architektūra? Norėta išlaikyti balansą tarp istorijos ir minimalistinio modernizmo. Visas biuro vidaus duris nuspręsta palikti, tačiau perdažytos neutralia pilka matine spalva. Kaip ir minėta architekto – visame biure vyrauja monochrominės spalvos: balti, pilki bei melsvi atspalviai su juodos spalvos akcentais šviestuvuose bei balduose.

Reklama

Užsakovų noras buvo dirbti netipiniame ofise: jaukus, šviesus, ergonomiškas, išskirtinis ir gan privatus. Tad renkantis grindų dangą nuspręsta visoje erdvėje ištiesti kiliminę dangą, kuri ir tapo pagrindiniu interjero akcentu. Išlietų dažų, kaip Laurynas sako, „chaotiškas“ raštas iš pirmo žvilgsnio primena marmuro grindis, kas yra būdinga tarpukario architektūrai, tačiau tai tobulas modernus sprendimas suteikiantis vientisumo visam biurui bei tapęs atsvara tolimesniems minimalistiniams interjero sprendimams.

Verta paminėti ir lubų apdailą. Norint išlaikyti erdvės pojūtį, lubos, ortakiai ir visa techninė dalis buvo nudažyta juoda matine spalva bei paslėpta po baltos spalvos metaliniais skersiniais.

Baldai – pasirinkti buvo skandinaviškų įmonių kokybiški bei ergonomiški baldai. Biuro svečius svetingai ir patogiai „priima” du erdvūs juoda oda vilkti foteliai „Mood”. Darbo vietoms parinkti balti bei juodi reguliuojamo aukščio stalai, ergonomiškos lengvo modernaus dizaino darbo kėdės. Poilsio erdvės pagal klientų poreikį įkurtos kiekvienoje patalpoje. Formalesniam klientų priėmimui vadovų kambariuose parinktos išraiškingo ir modernaus dizaino kėdės Duo su faneros bei odos elementais. Prie jų dera, kaip akcentai, juodi Cone kavos staliukai. Patogios modernios dviejų bei trijų vietų sofos yra „lounge“ kambaryje bei advokatų pagrindinėje darbo patalpoje. Recepcijos, virtuvių baldai ir spintos – gaminti pagal užsakymą.

Paklausėme architekto apie priimamojo erdvės sprendimus. Anot jo, recepcija – pagrindinis ofiso reprezentacinis veidrodis užduodantis nuotaiką visumai tęsiant bendrą interjero kryptį. Todėl pasirinkta šlifuoto metalo apdaila įrėmina šią zoną ir solidžiai bendrauja su esančia juodų ir pilkų atspalvių baldų bei kitų akcentų visuma.

 

Džiaugiamės galėdami pasidalinti šiuo išskirtiniu interjeru! Nebrau komandai likime kūrybinio įkvėpimo, o šio biuro įmonių darbuotojams – sėkmės darbuose 🙂

Baldai: UAB „Isku Baldai“ www.isku.lt sofos Slim, foteliai Mood, Kėdės Duo, staliukai Cone. Paustian Denmark darbo kedės, konferenciniai baldai, virtuvės stalas su baro kėdėmis ir gaminami baldai IP Studija.

Interjeras: Nebrau / Laurynas Avyžius

Nuotraukos: Simonas Linkevičius www.studiolinkevicius.lt

*Šaltinis: https://www.bernardinai.lt