Medžio panaudojimas interjere praktiškas ir įdomus

535

Medis – viena seniausiai naudojamų medžiagų, naudojamų kuriant gyvenamą aplinką. Natūralus medis gali būti naudojamas beveik visuose interjeruose bei namų konstrukcijose. Skirtingos rūšys turi skirtingą panaudojimo paskirtį: medis gali būti naudojamas tiek įmantriausiuose moderniuose projektuose, tiek klasikos ir minimalizmo namų interjeruose. Jis gali būti asketiškas arba priešingai, labai praktiškas.

TAMSUS MEDIS

Reklama

Pavyzdžiui, tamsios spalvos medis be galo solidus. Tamsi spalva turi savotiško žavesio ir paslaptingumo, tačiau padauginus jos – iškyla per didelio intensyvumo rizika. Todėl rekomenduojama tamsią medžio spalvą naudoti kaip akcentą, pavyzdžiui, fasadinei baldų pusei. Akcentai kambaryje būtini. Tamsus ąžuolas dailiai žiūrisi tiek baldų dizaine, tiek jį naudojant grindims. Paprastas, bet tuo pačiu ir didingas, gali virsti moderniu ir unikaliu erdvės akcentu. Tiesa natūralus tamsus medis ne pigus variantas, todėl kaip alternatyva gali būti naudojamas ekonomiškesnė mediena dengta tamsinančia alyva ar laku.

BALINTAS MEDIS

Balintas ir baltas medis dažniausiai asocijuojasi su skandinavišku interjeru. Įvairiais būdais balta spalva dengtas medis įgauna unikalų vaizdą, kupiną elegancijos ir romantikos. Nepaisant sendinto, vintažinio efekto, rezultatas puikus ir dažnai sutinkamas interjeruose. Medienoje išgauti šviesintą, balintą efektą būdų yra nemažai. Atitinkamai ir vaizdas šiek tiek skiriasi.

MEDIS KAIP AKCENTAS INTERJERE

Jeigu dvejojate, ar medis turėtų vyrauti visame jūsų namų interjere, rinkitės medžio akcentus. Ypač tendencingas derinys yra medžio bei betono kompozicijos. Šie akcentai, detalės sušiltins interjerą ir padės palaikyti pusiausvyrą. Naudoti galima ir medinius aksesuarus kaip: indas, rėmelis, lentyna, suvenyras. Kita alternatyva yra dažytas medis ar kitaip apdorotas. Pavyzdžiui, durų ar baldų dizaine. Be abejo, toks spalvinis pasirinkimas turi būti harmoningai suderintas su bendru namų interjeru.

INTERJERAS IR EKSTERJERAS

Užmiesčio sodybose dažniausiai sutiksite rastus ar bent medines lentas panaudotas namo fasadui. Rąstinio namo eksterjeras ir interjeras panašūs. Čia visi baldai bus pagaminti iš medžio masyvo, grindys taip pat. Kaip akcentas tokiame interjere gali būti spalvos suteikimas, pavyzdžiui, dažytos langinės ar durys. Paprasta, bet rezultatas stebinantis!

MEDINĖS SIENOS

Kasmet vis daugiau medžio naudojama sienų dekore. Apie tai jau esame rašę ir ankščiau. Medis vietoj senamadiškų tapetų ar modernios betoninės sienos – šiltinantis ir skoningas sprendimas. Mediena universali medžiaga, kurią įvairiais būdais pritaikysite visur. Kad ir vonioje, kur sienose medį naudoti būtų nepraktiška, dekoratyvinis balkis lubų dekore žiūrėsis deramai.

MEDIS BALDŲ DIZAINE

Kalbant apie baldus – daug natūralaus medžio baldų dizaine naudojama skandinaviško stiliaus balduose. Viena iš tokių baldų įmonių rinkoje yra UAB „Isku Baldai“. Čia rasite gausų pasirinkimą įvairių spalvų, tekstūrų bei dizainų baldų, kuriuose vyrauja tiek natūralus, tiek dažytas medis. Modernus minimalistinis bei klasikinis skandinaviškas stiliai.

*Visą liepos mėnesį Isku taiko nuolaidas visoms prekių grupėms: www.isku.lt

Medis priartina prie gamtos, suteikia jaukumo ir šilumos. Tai nesenstanti elegancija ir ilgaamžis patvarumas. Tai medžiaga, kuri gali būti apdirbama daugeliu būdų ir taip kaskart išgaunamas skirtingas vaizdas. Ne veltui sakoma, kad medis bėgant metams, grindyse ar stalo paviršiuje nesvarbu, atspinti namų bei šeimos istoriją.