Kai išorė atsispindi viduje: išskirtinis interjeras Kauno Žaliakalnyje

218

 

„Aš kuriu žmogui, kaip atskirai asmenybei, ir nematuoju jų tarsi ant vieno kurpaliaus“ –  NOI studijos interjero dizainerės Aistės Mickevičienės „credo“, kurį puikiai atskleidžia 67kv.m. butas Kauno Žaliakalnyje. Verslininkė Nijolė Tamošiūnienė savo namų interjerą patikėjo kūrėjai su prašymu sukurti ne eilinius namus, kurie tarsi primintų prabangaus viešbučio interjerą. Pažvelkime į šį interjerą su unikalia istorija iš arčiau!

Reklama

Butas istoriniame Kauno rajone – ne pirmieji verslininkės namai. Tad anot jos, norėjosi „kitokių namų“ bei dermės su aplinka. Aiškūs norai tapo kūrybinio proceso gairėmis. Džiugu, kad dizainerei Aistei pavyko sukurti tokius namus, kokių užsakovė ir tikėjosi.

Buto išplanavimas: virtuvė ir svetainė bendroje erdvėje, miegamasis, vonia ir vaiko/darbo kambarys. Pagrindiniais interjero akcentais pasirinkta buvo: vario spalva tekstilėje ir vario juostelės, įfrezuotos medžio lukšto plokštėse virtuvės ir sienų fasaduose, „houndstooth“ raštas balduose bei užuolaidose, „dūminio“ efekto sienos. Paties namo fasadas dekoruotas rūdinto metalo plokštėmis, tad jo akcentai namuose atsispindi vario spalvos svetainės sofos dizaine, medžio lukšto dekoratyvinėse plokštėse, užuolaidose.

Dizainerė pabrėžia, kad kuriant bet kurį interjerą, jai svarbiausia namų dvasia bei detalės, atspindinčios užsakovo istoriją bei asmenybę. „Svarbu, kad bendras vaizdas nebūtų vyraujančių tendencijų mišinys, interjeras būtų vientisas ir išskirtinis, įkvepiantis kitus. Interjeras bus gyvas, kai atspindės šeimininko pomėgius, aistras. Kai kiekviena detalė, baldas ar aksesuaras atneš savo pridėtinę vertę“, pasakoja Aistė.

Sakoma, nėra namų be dūmų. Tad ir kūrybos be iššūkių nėra. Užsakovė norėjo gartraukio saloje, tad reikėjo gerai apgalvoti, kaip jį paslėpti. Retas atvejis, kai atvirtas gartraukis virš salos atrodys gražiai. Šį kartą sprendimas buvo jį „apsiūti“ ta pačia medžio lukšto plokšte, kuri panaudota visame interjere. Nemažiau galvą pasukti reikėjo ir dėl užuolaidų – norimo rašto audinio rasti nepavyko. Tad buvo nuspręsta pasirinktą klasikinį „houndstooth“ raštą tiesiog atspausti ant audinio, kas tobulai pavyko ne iš pirmo ar antro karto.

Namų šeimininkė sakosi pavargusi nuo klasikos, norėjo lengvų, bet ne visai modernių namų. Todėl grindų danga sudėta eglutės, pasvirusios 45 laipsnių kampu, raštu. Šis raštas tobulai tiko stačiakampei bendrajai erdvei bei dera prie IXI a. siekiančio taip vadinamo „skaliko“ (angl. houndstooth) rašo. Audiniai su šiuo raštu pasirinkti miegamajam bei krėslui darbo kambaryje. Tiesa užuolaidos taip pat ryškus akcentas – aksominio audinio. Sodrios, pritamsintos interjero spalvos bei kokybiškos medžiagos suteikia šiems namams solidumo ir prabangos.

Svetainėje akį traukia ne tik lengvo, elegantiško dizaino vario spalvos sofa, bet ir ant staliuko esantis kaljanas. P. Nijolė kaljano baro savininkė, tad šis interjero aksesuaras svečių nestebina. Na o kaljano dūmą primena sienų tekstūra bei spalva – šį efektą pavyko išgauti struktūrinio tinko dėka.

Visas namų interjeras funkcinis, gerai išzonuotas be stilingas. Džiaugiamės galėdami pasidalinti šia istorija. Dizainerei Aistei linkime kūrybinio įkvėpimo bei sėkmės J

Fotografas: Lina Adi studija.

Nuotraukų galerija: