Išmanus būstas: kas tai?

1720
Išmanus būstas: kas tai?

Išmanus būstas – dabartis ar ateitis? Pasak „Vilnius Tech“ Elektronikos fakulteto Elektroninių sistemų katedros profesoriaus dr. Artūro Serackio, išmaniosios technologijos leidžia mums pasijusti, jog gyvename kitame laikmetyje nei anksčiau, nors iš tiesų tai jau yra dabartis. Eika Smart Lab kartu su Isku Baldais bei kitais Partneriais įrengė ir pristatė pirmąjį savo butą Piliamiestyje, kuriame pritaikytos išmaniosios technologijos.

Ismanus bustas

Reklama

Viena didžiausių statybinių kompanijų EIKA pristatė savo pirmąjį Eika Smart Lab projektą – išmanų 50 kv. m. butą, kuriame galima rasti naujausias, dar nematytas, technologijas Lietuvoje. Pasak įmonės, Smart Lab projektai, tai kur: „kuriame, eksperimentuojame ir bandome pritaikyti naujausias technologijas, susijusias su namais ir statybomis.”

Visos  technologijos bute parinktos ir pritaikytos taip, kad padėtų ir palengvintų kasdieninę buitį bei rutininą. Patogus visų, bute esančių, technologijų valdymas balsu ar jūsų išmaniuoju įrenginiu net ir nesant namuose suteiks nepertraukiamos kontrolės, saugumo bei visiško komforto jausmą. Detaliau apie šį projektą skaityti galite čia >>>.

Na o mes, visad daugiau dėmesio kreipdami į namų interjerą, norime aptarti šių namų dizainą bei parinktus baldus. Pagrindis projekto Partneris yra UAB Isku Baldai. Tai patikima ir ilgametę patirtį baldų gamyboje turinti Skandinavijos įmonė, kuri Lietuvoje veikia jau 25-erius metus. Isku baldų salonai yra sostinėje bei Kaune. Isku bei Eika dizaineriai parinko pagrindinius baldus svetainei ir kitiems kambariams. Tad pažvelkime į šį išmanų būstą atidžiau.

Parinktas modernus, galima sakyti minimalistinis-skandinaviškas stilius. Tai išduoda šviesūs tonai bei baldų dizainas. Pagrindinis svetainės baldas – sofa, parinkta itin gilios sėdimosios dalies, šviesiai pilkšvo audino be galo komfortiška ir minkšta. Nors sofos matmenys nėra dideli (juos riboja svetainės plotas), tačiau šiame balde patogiai įsitaisys du suaugusieji. Sofos gylis ir aukštis – ergonomiški, sėdėti joje itin patogu. Svetainės komodos išsiskiria minimalistiniu dizainu bei medžiagomis. Tai Ale serijos natūralaus medžio lukšto korpusiniai baldai su moderniomis, tiesiomis juodos spalvos kojelėmis. Tiek sofa, tiek spintelės stovi ant kojelių – tai labai patogu, kai šiuolaikiniuose namuose ne retai sutiksime siurblį robotą, kuris lengvai pravažiuos pro visus baldus. Natūralios medžio spalvos spintelės susišaukia su viso buto grindų spalva. O juodos detalės taip pat sutinkamos visuose namuose: nedidelis sofos staliukas, valgomojo baldai, darbo stalas, konsolė koridoriuje, lovos staliukai miegamajame, šviestuvai.

Miegamajame vyrauja šilti, rusvi tonai, palydimi pikšvų atspalvių bei juodais akcentais. Visuose namuose priderinti ir smulkūs aksesuarai, kurie suteikia jaukumo bei išpildo namų interjerą. Ne mažiau svarbus šiais laikais ir darbo kambarys. Jis nėra didelis, bet dėka technologijų čia telpa ir transformuojama miegama lova bei ergonomiškas reguliuojamo aukščio Isku darbo stalas.

Patarimai, kaip paversti butą išmanesniu

Ekspertai pastebi, kad savo namus paversti išmanesniais tikrai nereikia didelio biudžeto ar aukštojo inžinerinio išsilavinimo. Pradžiai pakanka nusipirkti tinkamus šviestuvus, papildomą priedėlį įrenginiams ir įsigyti virtualaus asistento programėlę.

„Jeigu gyvenimo eigoje sugalvojote savo butą paversti išmanesniu, pradžioje rekomenduočiau patikrinti, kokius įrenginius turite namuose, ar jie gali būti susieti su virtualaus asistento funkcija. Tada pradėti nuo vieno kambario įrengimo su išmaniomis lemputėmis. Toliau pamažu pabandyti naujus elementus”, – pataria Maija Nikitina, „Eika“ plėtros projektų vadovė ir inovacijų ambasadorė.

Yra įrenginių, kurių neįmanoma paversti išmaniais. Tuomet pravers specialus kištukinis lizdas, susietas su virtualiu asistentu. Tokiu būdu bus galima balsu paprašyti arbatinuką užvirti vandenį ar paprašyti virtualaus asistento, kad įjungtų apšvietimą.

„Eika Smart Lab“ išmanusis butas buvo kuriamas kartu su partneriais: „Grohe”, „Nolte Küchen Lietuva”, „Ekoliumenas“, „BTN“, „ISKU baldai“, „Stentron“, „Transformuojami baldai“, „Parkis“.

Nuotraukų galerija: