Tamsūs tonai interjere

893
Tamsūs tonai interjere

 

Galima teigti, kad Lietuvoje paskutiniai trys mėnesiai metų pabaigoje yra tamsiausi. Saulės mažai, ji teka vėliau, o ir leidžiasi anksti. Tačiau laikas, kai natūralios šviesos gauname mažiausiai, gali būti įkvepiantis dekoruoti namus. Tamsūs tonai, atspalviai interjere nebūtinai reiškia tamsą ir slogumą. Neretai priimant atitinkamus sprendimus tamsūs tonai labiausiai jaukina interjerą. Pažvelkime atidžiau, kada verta rinktis ir kaip kurti tamsų interjerą?

Reklama

 

Tamsios sienos ar grindys

 

Kontrastinga akcentinė siena, nudažyta tamsesne spalva, vienas iš būdų įnešti tamsesnių spalvų namams. Visos tamsios sienos be abejo turės slopinantį poveikį ir optiškai mažins patalpą. O vienos tamsesnės sienos ar kambario pertvaros derinys su likusiomis šviesiomis, sukuria įdomų ir drąsų interjero derinį. Tai ne naujiena ir sprendimas ne kiekvienam. Visgi verta pabrėžti, kad tamsi spalva neturi būti niūri ir nuobodi – burgundiškas tonas bus šildantis miegamajame, tamsiai pilka darbo kambaryje padės susikaupti, o tamsiai mėlyna svetainėje veiks raminančiai.

Labai stilingas, bet ir nepigus sprendimas – tamsios medinės grindys.. Apsvarstyti šį variantą reikia iš anksto ir atsakingai, nes tokio sprendimo lengvai ir greitu metu nepakeisite, priešingai nei sienos perdažymas. Tačiau jeigu nusprendėte, kad jūsų namuose bus tamsių tonų – pagal šių dienų dizaino tendencijas su tamsiomis kokybiškomis grindimis tikrai neprašausite!

 

Tamsūs baldai

Jeigu visa tamsi siena, sienelė ar pertvara jums per daug drąsus sprendimas, eksperimentuoti galite su atskirais elementais, tarkim baldais. Tamsiai pilki, grafito spalvos ar juodi baldai visada bus nesenstanti klasika, stilingi visais laikais ir sezonais. Vėlgi, nebūtina rinktis visus visiškai juodus baldus. Tamsūs gali būti valgomojo stalo kėdžių gobelenai, metalinio stalo ar sofos staliuko kojos. Tamsūs tonai balduose neretai derinami su betono imitacijos plokšte arba natūralaus medžio atspalviais rustic, smoke, antik ir pan. Čia sprendimą ras ir klasikos fanai, ir modernių urbanistinio bei skandinaviško stiliaus mylėtojai. Pagyvinti tokį interjerą visada galite aksesuarais (vazos, gėlės, šviestuvai, kilimai).

 

Šviestuvai

Kai kurie šviesos šaltiniai turėtų būti sumaniai parinkti, kad tamsios sienos ar tamsūs baldai neapsunkintų ar netamsintų viso interjero. Pavyzdžiui, apvalūs rutulio formos gaubtai ar lemputės, kitaip sakant burbulai, sukuria lengvą ir jaukią šviesą. Be to, kad jie išsklaido šviesą, juos visada galima pakeisi pagal poreikį. Visgi tamsiajam svetainės kampui puikiai tinka pastatomas grindų šviestuvas (toršeras) arba atitinkamas lubų pakabinamas šviestuvas. Žvakės taip pat gali būti naudojamos visame kambaryje, kad būtų sukurta jauki, romantiška nuotaika.Kvepiančios žvakės šiuo metu yra ir madingas interjero aksesuaras.

Nuo metų laikų, nuotaika jūsų namuose nepriklauso. O jaukus ir stilingas tamsus interjeras maloniai nuteiks kasdien jus ir jūsų svečius. Ir nepamirškite interjero detalių, kaip žvakės ar namų kvapai. Tai suteiks dar daugiau jaukumo ir šilumos namuose.