Fotelių įvairovė ir kaip jį išsirinkti?

1261
Fotelių įvairovė

Esame vieni iš tų, kurie neįsivaizduoja namų interjero be šio praktiško bei funkcionalaus baldo. Galime save vadinti net „fotelių mylėtojais“! Gerai, kad fotelių įvairovė tokia gausi. Tiesa, kad jis būtų naudingas bei puošiantis namų interjerą – fotelio, kaip ir visų baldų, pasirinkimą reikia gerai apgalvoti. Keletas patarimų, į ką atkreipti dėmesį renkantis šį baldą. Kaip išsirinkti ne tik tobulai atitinkantį mūsų poreikius, bet ir puošiantį interjerą fotelį?

Pirmiausia šiam baldui reikia turėti pakankamai erdvės. Neįsprausime fotelio mažoje svetainėje, nesurasime vietos jaukiam skaitymo kampeliui nedidelės kvadratūros bute. Kur šis baldas būtinas ir kur jis dera bei gali būti naudingas?

Reklama
  • Funkcionalus fotelis neatskiriamas darbo kambario baldas. Šiai erdvei nebūtina fotelio stilių derinti prie visų namų interjero. Darbui skirtas fotelis turi būti itin patogus, bei turintis keletą funkcijų (kaip antai sukimasis apie savo ašį, aukščio reguliavimas, svyravimas). Darbo kambary galite rinktis tiek modernų, tiek oda vilką minimalistinį ar modernios klasikos fotelį. Reikia nepamiršit ir mūsų jaunimo. Fotelis gali būti labai naudingas ir jaunuolio kambaryje, juk jie taip pat daug mokinasi ir pakeisti kūno padėtį iš darbo kėdės į vaizduotę leidžiantį atpalaiduoti baldą bus labai naudinga. O ir jūs užėję pasikalbėti ar pasidalinti dienos įspūdžiais prieš miegą – patogiai jame įsitaisysite.
  • Skaitymo ar ramybės kampelis ne vieno mūsų idilė. Tokia vieta namuose gali būti įrengta namų koridoriuose, holuose, greta laiptų, miegamajame ar nuošaliau erdvioje svetainėje. Yra daugybė fotelių, kurie patraukia savo įspūdingu dizainu, gobelenų raštais bei spalvomis. Tačiau jums spręsti, kokius poreikius baldas turi tenkinti pirmiausia. Ar jis turi turėti išskleidimo mechanizmą? Norite jame įkristi, ar tvirtai sėdėti? Kalbant apie stilių bei dizainą, pasvarstykite ar tai baldas, kuris bus jūsų namų ryškus akcentas ir interjero detalė, ar labiau neutralus.
  • Praktiški foteliai vaikų, svečių kambariuose ar svetainėje. Galima išskirti dar vieną fotelių tipą, kuris labiau praktiškas. Tai miegamą funkciją turintis fotelis arba svetainės minkštųjų baldų komplekto dalis. Pasirinkimas tokiam baldui bus konkretus ir labiau apribotas stiliaus bei dizaino prasme. Mechanizmus turintys baldai yra mažiau elegantiški, tačiau „perliukų“ atrasti visada galima. Pateikiame keletą tokių variantų ir mes.

Na ir patarimas pabaigai: pasirinkimas baldų didelis, fotelių įvairovė plati, tad ieškokite balanso tarp praktiškumo, kokybės ir dailaus dizaino. Tikimės, kad mūsų iliustracijose bei nuorodose rasite tai, ko ieškote.